W-11 Wydział Śledczy
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1239
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Sebastian Wątroba walczy z TVN! Jest odpowiedź ZASP

Sebastian Wątroba od lat walczy z TVN o niewypłacone tantiemy. Jego spór ze stacją odbił się szerokim echem w mediach i w środowisku aktorskim, a w zeszłym tygodniu doszło do kolejnej "wymiany słów" między stronami konfliktu. Sebastian Wątroba został uznany za "amatora", z kolei były policjant nazwał działania ZASP przerażającymi.

Serial paradokumentalny "W11 - Wydział Śledczy" przedstawiający pracę krakowskich policjantów emitowano na antenie TVN w latach 2004-2014. Produkcja była polską wersją niemieckiego programu z gatunku docu-crime pod tytułem "K11 - Kommissare im Einsatz".

Spór o tantiemy pomiędzy Sebastianem Wątrobą i ZASP oraz TVN ciągnie się już blisko 10 lat. W marcu Wątroba wyznał portalowi tvp.info:

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl w zeszłym tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie.

Sebastian Wątroba pisał na Instagramie:

Spór o tantiemy: Odpowieidź ZASP

Reklama

Działania odtwórcy głównej roli w "W11" nie pozostały bez echa. Na konferencji zarządu ZASP Andrzej Gajewski, dyrektor generalny organizacji, odniósł się do wypowiedzi Wątroby.

Jego słowa przytacza portal wirtualnemedia.pl:

Zobacz też: "Sex Education": Dzieci Gillian Anderson nie mogą oglądać serialu

Kwestia formatu

Wirtualnemedia.pl podają, że kwestia wypłaty tantiem dla osób grających w paradokumentach została uregulowana w styczniu 2016 roku. Specjalna komisja zadecydowała, że w przypadku poszczególnych produkcji polepszyła się ich wartość artystyczna. Ta decyzja dotyczy jednak, jak zaznacza portal, "formatów emitowanych na antenach TVP, Polsatu i Pulsu".

"Dla mnie aktor to ktoś z uprawieniami, kto skończył szkołę teatralną"

Do słów i działań Sebastiana Wątroby odniósł się także prezes zarządu głównego ZASP, Krzysztof Szuster.

Zarząd ZASP dodaje także, że w sprawie Sebastian Wątroby zrobił wiele i pomógł mu jak tylko mógł, a były policjant nie należy nawet do organizacji.

Serwis wirtualnemedia.pl poprosił o komentarz w sprawie stację TVN i otrzymał odpowiedź. Jak możemy przeczytać:

Zobacz też: Seth Rogen rozwścieczył producentów gali Emmy

Sebastian Wątroba: Kariera

Sebastian Wątroba ukończył zaoczne studia magisterskie na kierunku resocjalizacja na katowickim Uniwersytecie Śląskim, a później brał udział w kursach i szkoleniach, które pozwoliły mu na rozpoczęcie pracy w policji. Zanim po raz pierwszy postawił nogę na planie zdjęciowym, miał za sobą prawie dziesięć lat służby w wydziale kryminalnym i wcale nie planował zmieniać swojej pracy. 

Wielka popularność, którą Wątroba zdobył dzięki występom w "W11", otworzyła przed nim drzwi do prawdziwej kariery aktorskiej. Po zakończeniu pracy na planie jednego z największych hitów TVN tamtych lat Sebastian Wątroba miał okazję wystąpić w wielu innych produkcjach. Mogliśmy oglądać go między innymi w serialach "Sprawiedliwi. Wydział kryminalny" i "Ślad" oraz w filmach "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" i "Proceder".

Zobacz więcej:

"Na Wspólnej": Dramat u Zakościelnych!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sebastian Wątroba | W-11 Wydział Śledczy | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy