Reklama

Układ warszawski

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 125
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Te gwiazdy tworzą "Układ warszawski"

Tej jesieni niedzielne wieczory zobaczymy m.in. Lesława Żurka, Olgę Bołądź, Bartłomieja Topę i Jana Englerta w nowym serialu kryminalnym.

"Układ warszawski" to 13-odcinkowy serial reżyserowany przez Kasię Adamik i Łukasza Jaworskiego, który wyemituje TVN.

Reklama

- To będzie serial kryminalny, który opowiada o perypetiach policjanta Marka Opornego, którego gram. Mój bohater w każdym z odcinków rozwiązuje nową sprawę kryminalną. Wszystkie odcinki łączą wątek Marka Opornego z doświadczonym włamywaczem Łapą, którego gra Jan Englert. Na początku jest to dość problematyczna znajomość, ale potem przynosi wiele korzyści dla obu stron. Ten "układ warszawski" między bohaterami jest punktem wyjścia do kolejnych historii - powiedział Lesław Żurek i dodał, że praca z Janem Englertem jest dla niego cennym doświadczeniem.

- To dla mnie zaszczyt i przyjemność. Pan Jan Englert pracuje z każdym jak z partnerem i dzięki temu wiele się od niego uczę - powiedział Żurek.

Głównego bohatera serialu, Marka Opornego, poznajemy jako pracownika Wydziału Przestępczości Gospodarczej. Młody mężczyzna marzy o zostaniu prawdziwym policjantem. Chęci jednak nie idą w parze z realizacją szczytnych celów. Zdarza mu się czasem przekroczyć swoje kompetencje, za co zostaje oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na czerniakowskim komisariacie. W ten oto sposób jego zawodowe marzenie ma szansę się spełnić...

Na komisariacie zaś nie witają go z uśmiechem. Spotyka grupę dość sceptycznie nastawionych do niego policjantów. Prym wiedzie niejaki Kosa, obok niego szukający autorytetu Sikorek oraz wygadana ponad miarę komisarz Szarek. A to dopiero początek, bowiem pierwszym zadaniem Opornego będzie złapanie najsłynniejszego włamywacza w Polsce o wdzięcznym pseudonimie Łapa. Ów Łapa jest podejrzany o kradzież pewnej bardzo cennej kolii...

- Policjanci w tym serialu nie są idealni. Są ludźmi, którzy często się potykają, popełniają błędy. Nic tu nie upiększamy, ale też nie epatujemy agresją. Seriale kryminalne kręci się od lat, lecz myślę, że znaleźliśmy inny sposób na pokazanie tego gatunku. Wachlarz postaci jest różnorodny i mam nadzieję, że złoży się na ciekawą opowieść. "Układ warszawski" to interesujący serial, myślę, że spodoba się widzom" - powiedział Żurek.

Englertowi i Żurkowi towarzyszy plejada gwiazd: Olga Bołądź, Katarzyna Gniewkowska, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Herman, Adam Ferency, Bartek Topa i Alan Andersz.

"Układ warszawski" od 4 września w każdą niedzielę o 22.00.

swiatseriali/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje