The Witcher Wiedźmin
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 317
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wiedźmin": PETA krytykuje twórców. Zasłużyli czy jednak to już przesada?

PETA, organizacja zajmująca się działaniem na rzecz ochrony zwierząt, przyjrzała się "Wiedźminowi". Produkcja Netflixa została skrytykowana ze wykorzystywanie na planie prawdziwych zwierząt. Czy mają rację czy to już przesada?

"Wiedźmin": Krytyka ze strony PETA

Na oficjalnym koncie organizacji na Twitterze zamieszczono wpis, w którym skrytykowano twórców serialowego "Wiedźmina" za wykorzystywanie na planie prawdziwych zwierząt, zamiast posłużyć się efektami specjalnymi.

"Wiedźmin" ma problem z potworami. Od sowy do lemura twórcy najwyraźniej zdecydowali się wykorzystać zwierzęta Kontynentu, podczas gdy inne produkcje korzystają z efektów specjalnych. Nawet w świecie fantasy zwierzęta nie są aktorami: pozostawcie je poza ekranem".

Pod wpisem pojawiło się sporo interesujących komentarzy.

"Wiedźmin": Lauren Schmidt Hissrich: O serialu w "The Hollywood Reporter"

W wywiadzie z "The Hollywood Reporter" Lauren Schmidt Hissrich zwraca uwagę jak wspaniałe są postacie w sadze Andrzeja Sapkowskiego. Są "silne, skomplikowane, wątłe. To nie postacie, które tworzą tylko tło opowieści. Te kobiety popełniają błędy, starają się je odkupić i na nich uczyć. Czasami żałują, że postąpiła tak, a nie inaczej (...)" - mówi Hissrich.

Reklama

Shwrunnerka często słyszy od fanek serialu, że bardzo cieszą się, iż mogą w serialu fantasy zobaczyć tak świetnie napisane postaci kobiece.

"Jako kobieta i fanka fantasy nigdy nie widziałam w tego typu produkcjach postaci, która by mnie reprezentowała - ukazała to, jak widzę świat i jak w nim się odnajduję. Kobieca publiczność uwielbia Geralta. Jednak wielkim zaskoczeniem jest to, że podobają się im również te bohaterki".

"Wiedźmin": Scenariusze trzeciego sezonu są już gotowe

 Zdjęcia do trzeciego sezonu mają rozpocząć się w 2022 roku (na ile pozwoli sytuacja epidemiologiczna)

Drugi sezon serialu "Wiedźmin"Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka. Sezon drugi jest dostępny na Netflix od 17 grudnia.

REKLAMA

Zobacz też:
"Wiedźmin": Co wiemy o trzecim sezonie?

"Wiedźmin": Niespodzianki w 3. sezonie. Tomasz Bagiński zdradza plany [wywiad]

"Wiedźmin": Wywiad z Freyą Allan

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin | Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy