The Last of Us

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Serial HBO bije kolejne rekordy

22 stycznia HBO wyemitowało drugi odcinek serialu "The Last of Us". Według pomiarów Nielsena oraz informacji podawanych przez koncern Warner Bros. Discovery, w telewizji oraz na platformie streamingowej HBO Max oglądało go 5,7 miliona widzów. To o 22 proc. więcej niż premierowy odcinek. Żaden inny serial w historii HBO nie zdołał uzyskać tak dużego wzrostu oglądalności między pierwszym a drugim epizodem.

Drugi odcinek "The Last of Us" kontynuuje historię przemytnika Joela (w tej roli Pedro Pascal) i nastoletniej Ellie (Bella Ramsey). W towarzystwie przyjaciółki Joela (Anna Torv) ruszają w niebezpieczną podróż przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone. Wiele wskazuje na to, że dzięki Ellie uda się opanować toczącą świat zarazę zamieniającą ludzi w krwiożercze bestie. Najpierw jednak musi ona dotrzeć do miejsca, w którym będzie to możliwe. Pomaga jej w tym Joel, który szmugluje dziewczynkę poza strefę kwarantanny.

Reklama

"The Last of Us" pobił rekord HBO

Drugi odcinek opowieści o ich niebezpiecznej wędrówce śledziło w momencie premiery 5,7 miliona widzów. To łączny wynik oglądalności serialu na płatnym kanale HBO oraz platformie streamingowej HBO Max, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek mogli go zobaczyć polscy widzowie. Dane na temat oglądalności ogłosiły firma Nielsen oraz Warner Bros. Discovery.

Z kolei pierwszy odcinek adaptacji znanej gry obejrzało w dniu premiery 4,7 miliona widzów. Nigdy wcześniej żaden inny serial HBO nie zanotował tak dużego wzrostu widzów w stosunku pierwszego do drugiego odcinka. Nowy rekord stacji, jeśli chodzi o tę statystykę, wynosi zatem 22 proc.

Warto jednak dodać, że najnowsze dane dotyczące oglądalności pierwszego odcinka "The Last of Us" podniosły jego wynik do 18 milionów, czyli niemal cztery razy więcej, niż miało to miejsce w dniu premiery epizodu.

Jak zauważa portal "Variety", "The Last of Us" to jedyny oprócz "Rodu smoka" serial HBO z ostatnich lat, który może pochwalić się taką oglądalnością. Dla porównania, premierę drugiego sezonu innego hitu HBO, serialu "Euforia", obejrzało 2,4 miliona widzów. Oglądalność tej produkcji rosła jednak z każdym odcinkiem, by w finale wynosić już 6,6 miliona widzów.

Polecamy na Antyweb: Najlepsza animacja z Batmanem nareszcie w Polsce!

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy