The Last of Us
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 68
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Bella Ramsey. Kim jest nowa gwiazda hitu HBO Max?

Bella Ramsey w tym roku skończy 20 lat, lecz już prawie 10 lat temu okrzyknięto ją wschodzącą gwiazdą. Wystąpiła wtedy w roli Lyanny Mormont w "Grze o Tron" i zapisała się w pamięci widzów oraz krytyków jako charakterna aktorka. Ramsey od jakiegoś czasu musi mierzyć się z hejtem z powodu roli w nowym hicie HBO Max - "The Last of Us".

Bella Ramsey: Kim jest nowa gwiazda "The Last of Us"?

Bella Ramsey urodziła się w 2003 roku w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Pierwszą styczność z aktorstwem miała już w wieku czterech lat. Zaczęła wtedy uczęszczać do szkoły, w której przez siedem lat uczyła się grać. 

Świat o niej usłyszał w 2016 roku. To wtedy, mając zaledwie 12 lat wcieliła się w postać Lyanny Mormont w hicie HBO - "Gra o Tron" . Po jej pierwszym występie w siódmym odcinku szóstego sezonu fani i krytycy zgodnie stwierdzili, że młoda aktorka ma wielki talent i okrzyknęli ją mianem wschodzącej gwiazdy.

Reklama

Po sukcesie "Gry o Tron", Ramsey wystąpiła w takich produkcjach jak "Niezłomni", "Fatalna czarownica", "Catherine zwana Birdy" i "Becoming Elizabeth".

Bella Ramsey musiała zmierzyć się z falą hejtu

W 2021 roku ogłoszono, że Bella Ramsey wcieli się w postać Ellie w serialowej adaptacji popularnej gry "The Last of Us". Od momentu przyjęcia roli, największej jak dotąd w jej karierze, Ramsey musiała zmierzyć się z hejtem.

Podczas promocji serialu Bella Ramsey udzieliła wywiadu "The New York Times", w którym przyznała, że od czasu przyjęcia roli Ellie w "The Last of Us" przed premierą przeczytała na swój temat wiele negatywnych komentarzy. Widzowie (i fani gry), którzy je pisali, nie widzieli ani jednego odcinka - aktorkę ocenili... po wyglądzie. Sporo internautów uważa, że aktorka nie jest podobna do swojego pierwowzoru z gry.

Czytanie komentarzy, jak mówi, stało się dla niej niemal uzależnieniem. W mediach społecznościowych czytała komentarze na temat swojego wyglądu i tego, że nie sprosta roli. 

Sądząc po opiniach i recenzjach udowodniła wszystkim negatywnie nastawionym, jak bardzo się mylili. 

Bella Ramsey wyjawiła swoją tożsamość płciową

Gwiazda "The Last of Us" Bella Ramsey ujawniła, że uważa się za osobę płynną płciowo. W wywiadzie dla "The New York Times" Ramsey zdradziła swoje przemyślenia na temat płci. 

Jeśli chodzi o zaimki, aktorka twierdzi, że nie martwi się tym, czego ludzie używają dla niej, ale zaznacza opcję niebinarną w formularzu. 

Czytaj więcej: "The Last of Us": Trzeci odcinek wzbudził kontrowersje? Ta historia nie była rozwinięta w grze

Polecamy na Antyweb: Netflix i Viaplay Total za darmo - to już ostatnia szansa!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Bella Ramsey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy