The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Co nowego w drugim sezonie „The Last of Us”? Nowe lokacje i zaskakujące zwroty akcji

„The Last of Us”, zeszłoroczny hit HBO, szybko doczekał się zamówienia na drugą część, która jest już w trakcie realizacji. Współtwórca serialu, Craig Mazin, od początku podkreślał, że ma „jeszcze wiele historii do opowiedzenia” i planuje „więcej odcinków niż tylko kolejny sezon. Zamierzamy być z wami na dłużej” – zapewnił. Teraz, gdy produkcja ruszyła pełną parą, ujawniono, które lokacje z gry pojawią się w nadchodzącym sezonie.

"The Last of Us" opowiada historię, która toczy się dwadzieścia lat po upadku współczesnej cywilizacji. Z pozoru niewielkie zadanie szybko przekształca się w trudną, pełną emocji podróż przez Stany Zjednoczone. Serial, bazujący na popularnej grze, dostępny jest do obejrzenia w ramach abonamentu na HBO Max.

Drugi sezon "The Last of Us" - nowe miejscówki

W marcu ogłoszono, że w drugim sezonie "The Last of Us" zobaczymy dom Joela. Ekipa serialu wynajęła nieruchomość w Mission w Kanadzie, położoną niedaleko pola golfowego. Fani gry od razu skojarzyli to miejsce z dramatyczną sceną, w której Joel zostaje zaatakowany kijem golfowym przez Abby. Czy to zapowiedź rychłego pożegnania się bohatera z widzami? Kolejnym ujawnionym miejscem jest apteka Weston’s Pharmacy, znana zarówno z "The Last of Us: Left Behind", jak i "The Last of Us: Part II".

Reklama

W nadchodzących odcinkach zobaczymy m.in.:

  • Dom Joela, gdzie dojdzie do starcia z Abby.
  • Aptekę Weston’s Pharmacy, która pojawia się w obu grach z serii.

Przypomnijmy, że finał pierwszego sezonu obfitował w emocje i napięcie. Podróż Joela i Ellie do szpitala okazała się pułapką. Dowiedzieliśmy się, że o życie Ellie w przeszłości walczyła jej matka, a teraz Joel, zmieniając zdanie w ostatniej chwili, decyduje się odbić dziewczynkę z placówki, by nie poddawano jej niebezpiecznym eksperymentom. Scena ta była popisem aktorskiego talentu Pedro Pascala, który doskonale ukazał emocjonalną walkę Joela o Ellie. Decyzja, którą podjął bohater, budziła kontrowersje, rozpatrywana jako konflikt tragiczny między dobrem jednostki a przywróceniem porządku w świecie, ofiarując ocalonym ludziom szansę na względną normalność.

Zobacz też:

TOP 10 seriali podobnych do "Mindhunter". Tytuły, które musisz zobaczyć

Mocna zapowiedź Prime Video! Ikona kina w widowisku o gladiatorach

"Powrót do życia": Powstaje polska wersja brytyjskiego hitu

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | the last of us serial | Pedro Pascal | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama