The Crown
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 267
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Szokujące słowa biograf księżnej Diany o nowym sezonie

Tydzień temu na Netfliksie pojawił się wyczekiwany piąty sezon „The Crown”. W nowych odcinkach bijącego rekordy popularności serialu sporo miejsca poświęcono rozpadowi małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany. Wypowiedzieć się na ten temat postanowił teraz biograf Lady Di. Jak zaznaczył, najbardziej zachwyciła go kreacja wcielającej się w zmarłą arystokratkę Elizabeth Debicki. „Miałem wrażenie, że widzę ducha” – stwierdził Andrew Morton.

9 listopada na Netfliksie zadebiutował piąty sezon "The Crown". Serial, który od początku wywoływał kontrowersje, jeszcze przed premierą nowych odcinków stał się jedną z najbardziej dyskutowanych telewizyjnych produkcji ostatnich miesięcy. W nowym sezonie poruszono wszak wiele tematów, do których rodzina królewska wolałaby nie wracać. Bodaj największą sensację wywołał wątek domniemanego spisku obecnego króla, a wtedy jeszcze księcia Walii, który ten rzekomo uknuł przeciwko własnej matce. W gronie najzagorzalszych krytyków serialu znalazła się legendarna aktorka Judi Dench. Według niej produkcja zawiera "niedokładny i krzywdzący opis historii".

Reklama

"The Crown": Małżeństwo Diany i Karola

Sporo miejsca twórcy poświęcili także rozpadowi małżeństwa księżnej Diany i Karola oraz jego wieloletniemu romansowi z Kamilą. Podczas gdy osoby z bliskiego otoczenia royalsów wielokrotnie potępiały scenarzystów za rzekomo celowe i wyrachowane zacieranie granicy między prawdą i fikcją, zgoła inne zdanie na ten temat ma biograf Lady Di. Dla Andrew Mortona piąty sezon "The Crown" to opowieść nie tylko o Elżbiecie II i jej bliskich, ale także o wydarzeniach z jego życia.

"The Crown": Książka Andrew Mortona

W 1992 roku na rynku wydawniczym ukazała się książka "Diana: Her True Story" autorstwa Mortona. W przełomowej publikacji dziennikarz opisał, co tak naprawdę działo się na brytyjskim dworze. Choć książka powstała we współpracy z samą księżną, początkowo oboje zaprzeczyli, jakoby arystokratka brała w tym udział.

"Zawsze czułem, że biografia Diany to taka królewska wersja +Wszystkich ludzi prezydenta+. Byłem tym mocno zestresowany, bo wiedziałem, że znam wyjątkowo niebezpieczny sekret. Oto bowiem księżna Diana i książę Karol prowadzili osobne życia, a Karol był związany z Kamilą. Ta wiedza miała zostać zatajona przed Brytyjczykami i przed resztą świata" - wyjaśnił Morton goszcząc w programie "3rd Hour of TODAY".

Biograf Lady Di pokusił się też o ocenę nowego sezonu "The Crown". Jak podkreślił, serial "wyznaczył nowy poziom historycznej dokładności".

Zobacz też:

"Szpital New Amsterdam": Finałowy sezon startuje już jutro! Gdzie oglądać?

Christina Applegate odsłoniła swoją gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sławy

Indiana Jones powróci w nowym serialu Disneya? Są takie plany!

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy