The Crown
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 265
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Płaczący książę Karol? W rzeczywistości był równie poruszony śmiercią Diany

Szósty sezon "The Crown" niezmiennie wzbudza kontrowersje od dnia premiery pierwszych czterech odcinków. Szczególnie silne emocje widzów wzbudziły sceny, w których twórcy pokazali zrozpaczonego księcia Karola po śmierci księżnej Diany. Czy w rzeczywistości jego reakcja była równie emocjonalna?

W szóstym i jednocześnie finałowym sezonie "The Crown", który został podzielony na dwie części widzowie zobaczą wydarzenia przed i po śmierci księżnej Diany (Elizabeth Debicki). Chociaż sam moment wypadku nie został pokazany w serialu, w pierwszych odcinkach jest ukazana uwaga mediów, z którą musiała się mierzyć księżna.

W pierwszych odcinkach finałowego sezonu pokazano ostatnie wakacje księżnej w Saint-Tropez, gdzie towarzyszył jej producent filmowy, Dodi Al-Fayed (Khalid Abdalla), z którym romansowała. Para znała się zaledwie sześć tygodni.

Reklama

Widzowie z niedowierzaniem oglądali zrozpaczonego Karola (Dominic West) w jednym z odcinków. Twórcy pokazali go płaczącego najpierw, gdy dowiaduje się o śmierci Diany, później, gdy rozmawia z jej duchem, a także nad jej ciałem w paryskim szpitalu. Sceny te wzbudziły silne emocje, szczególnie ostatnia z nich, w której Karol płakał tak głośno, że słyszał go personel szpitala. Dotąd Karol był pokazywany jako chłodny, niepałający zbyt dużą sympatią do Diany. Widzowie zadają sobie pytanie, czy w rzeczywistości książę we wspomnianych scenach był równie poruszony?

"The Crown": Czy książę Karol płakał po śmierci księżnej Diany?

W 2022 roku została wydana biografia Karola o tytule "The King: The Life of Charles III" autorstwa Christophera Andersena. Dzięki niej dowiadujemy się, że emocjonalna reakcja księcia, przedstawiona w serialu jest bliska autentycznym wydarzeniom. Biograf wspomniał o momencie, w którym Karol dowiedział się o śmierci Diany.

"Wydał z siebie krzyk bólu, który był tak spontaniczny i pochodził prosto z serca. Personel pałacu pospieszył do pokoju Karola i znalazł go leżącego na fotelu i płaczącego w niekontrolowany sposób" - czytamy.

Po sieci krąży nagranie z 1997 roku, na którym widzimy księcia Karola i siostrę Diany. Wychodzą oni z paryskiego szpitala zaraz po tym, jak wyniesiono z niego trumnę zmarłej księżnej. Na wideo widać, że książę nie płacze, lecz jest niewątpliwie zasmucony.

"The Crown": Gdzie i kiedy oglądać szósty sezon?

16 listopada zadebiutowała na Netfliksie szósta odsłona "The Crown". Finałowy sezon serialu został podzielony na dwie części. Kolejną będziemy mogli zobaczyć za miesiąc, 14 grudnia.

Czytaj więcej: "The Crown": Twórcy nie planowali pokazania ostatnich lat panowania Elżbiety II

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama