The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 213
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Twórcy nie planowali pokazania ostatnich lat panowania Elżbiety II

Szósty i jednocześnie finałowy sezon "The Crown" ma zakończyć się w okolicach 2005 roku. Spekulowano, że decyzję o niepokazywaniu ostatnich lat panowania Elżbiety II podjęto po jej śmierci w zeszłym roku. Okazuje się, że twórcy od samego początku wiedzieli, w jakim momencie zakończy się serial.

W szóstym i jednocześnie finałowym sezonie "The Crown", który został podzielony na dwie części widzowie zobaczą wydarzenia przed i po śmierci księżnej Diany (Elizabeth Debicki). Chociaż sam moment wypadku nie zostanie pokazany w serialu, w pierwszych odcinkach zostanie ukazana uwaga mediów, z którą musiała się mierzyć księżna.

W pierwszych odcinkach finałowego sezonu pokazano ostatnie wakacje księżnej w Saint-Tropez, gdzie towarzyszył jej producent filmowy, Dodi Al-Fayed (Khalid Abdalla), z którym romansowała. Para znała się zaledwie sześć tygodni.

Reklama

Z kolei druga część finału "The Crown", składająca się z sześciu odcinków, skupia się na księciu Williamie i jego powrocie do rzeczywistości po tragicznej śmierci matki, Złotym Jubileuszu Królowej, ślubie Karola i Camilli, a także początku bajkowej relacji Williama i Kate.

Twórcy "The Crown" nigdy nie planowali przedstawienia ostatnich lat królowej Elżbiety II

Widzowie zastanawiają się, w jakim momencie zakończy się szósty sezon "The Crown". Mówi się, że będą to okolice 2005 roku. Oznacza to, że publiczność nie zobaczy ostatnich lat panowania królowej Elżbiety II. Spekulowano, że decyzję tę podjęto po jej śmierci w zeszłym roku. Okazuje się jednak, że twórcy nigdy nie planowali nakręcenia odcinków o współczesności.

Producentka wykonawcza, Suzanne Mackie, twierdzi, że zakończenie zostało ustalone na długo przed śmiercią królowej Elżbiety II.

"Peter [Morgan] wiedział od samego początku, czyli od 10 lat, że będzie to rok 2005" – powiedziała w rozmowie z The Hollywood Reporter, dodając: "Zawsze mówił: 'Chcę zakończyć w okolicach ślubu Karola i Camilii'. Wyobrażam to sobie w taki bajkowy sposób. To jakby koniec naszej podróży: w kraju został przywrócony pokój i żyli długo i szczęśliwie" - mówi.

"The Crown": Gdzie i kiedy oglądać szósty sezon?

16 listopada zadebiutowała na Netfliksie szósta odsłona "The Crown". Finałowy sezon serialu został podzielony na dwie części. Kolejną będziemy mogli zobaczyć za miesiąc, 14 grudnia.

Czytaj więcej: "The Crown": Pół miliarda dolarów i widowisko, które przyciąga miliony

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy