The Crown
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 266
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Na aukcję trafi 450 rekwizytów z serialu. W tym "suknia zemsty"

14 grudnia na platformie Netflix ma się pojawić druga część ostatniego sezonu popularnego serialu o życiu królowej Elżbiety II i jej rodziny. A już niecałe dwa miesiące później pokaźna kolekcja strojów, akcesoriów i elementów scenografii, użytych przy kręceniu wszystkich sezonów, znajdzie się w ofercie domu aukcyjnego Bonhams.

Część przedmiotów trafi pod młotek podczas aukcji na żywo w Londynie, która odbędzie się 7 lutego. Większość można jednak licytować w Internecie od 30 stycznia do 8 lutego. Dochód z londyńskiej aukcji ma zostać przeznaczony na utworzenie programu stypendiów dla studentów kierunków filmowych w National Film and Television School (NFTS), czyli brytyjskiej Państwowej Szkole Filmowej i Telewizyjnej.

W serialu stworzonym przez Petera Morgana pieczę nad scenografią i kostiumami miał zdobywca Oscara za "Zakochanego Szekspira" Martin Childs. W "The Crown" wraz ze swoim zespołem perfekcyjnie odtworzył niezliczone kultowe stylizacje.

Reklama

Wśród tych, które trafią na aukcję, na szczególną uwagę zasługują strój koronacyjny królowej Elżbiety (estymacja: 20-30 tys. funtów), jej tron koronacyjny (10-20 tys. funtów), karoca (30-50 tys. funtów), replika bramy Pałacu Buckingham (6-8 tys. funtów) oraz "suknia zemsty" Diany, którą księżna założyła kilka dni po ujawnieniu niewierności księcia Karola (8-12 tys. funtów). Dla przypomnienia – oryginalna sukienka została sprzedana na aukcji Christie's w Nowym Jorku w lipcu 1997 r. za 39 098 funtów.

"Kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii z 'The Crown' zostały odtworzone z naprawdę imponującą dbałością o szczegóły przez mistrzów rzemiosła" – zapewnił w oświadczeniu Charlie Thomas, dyrektor grupy Bonhams UK ds. sprzedaży domów oraz prywatnych i kultowych kolekcji.

"The Crown": Co wydarzy się w drugiej części finałowego sezonu?

16 listopada zadebiutowała szósta odsłona serialu "The Crown". Finałowy sezon został podzielony na dwie części. Kolejną będziemy mogli zobaczyć 14 grudnia. W pierwszej części widzowie zobaczyli ostatnie chwile księżnej Diany (Elizabeth Debicki) zaraz przed jej tragiczną śmiercią.

Druga część szóstego sezonu "The Crown" będzie składać się z sześciu odcinków. Jakie wydarzenia zostaną w nich pokazane? Książę William (Ed McVey) próbuje wrócić do życia w Eaton po śmierci matki, a rodzina królewska musi zmierzyć się z reakcją opinii publicznej. Zbliżający się Złoty Jubileusz skłania królową (Imelda Staunton) do refleksji nad przyszłością monarchii w związku ze ślubem Karola (Dominic West) i Camilli (Olivia Williams) oraz związkiem Williama i Kate (Meg Bellamy), który zapowiada się niczym opowieść z bajki.

Czytaj więcej: "The Crown": Płaczący książę Karol? W rzeczywistości był równie poruszony śmiercią Diany

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy