The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 167
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Joanna Ignaczewska wystąpiła w hicie Netfliksa

W drugim odcinku piątego sezonu "The Crown" twórcy zawarli polski akcent. Joanna Ignaczewska wcieliła się w postać polskiej reporterki, która przeprowadzała wywiad z księciem Filipem. To nie pierwsza rola aktorki w brytyjskiej produkcji.

"The Crown": O czym opowiada piąty sezon serialu Netfliksa?

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego. 

Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne - brzmi opis fabuły piątego sezonu "The Crown".

"The Crown": Joanna Ignaczewska w piątym sezonie

W drugim odcinku piątego sezonu fani serialu mogli zobaczyć polski akcent. Już w pierwszych minutach słyszymy kwestie wypowiadane... po polsku! W jednej ze scen widzimy jak książę Filip udziela wywiadu polskiej telewizji. W rolę reporterki wcieliła się Joanna Ignaczewska.

Reklama

Co prawda, rola aktorki jest bardzo epizodyczna, lecz z pewnością jest także pozytywną niespodzianką dla Polaków. 

Joanna Ignaczewska uczyła się aktorstwa w prestiżowej szkole Lee Strasberga w Nowym Jorku. Po zakończeniu edukacji przeprowadziła się do Londynu. Wielokrotnie wystąpiła w brytyjskich produkcjach BBC. Zagrała również w rodzimych serialach, takich jak: "Chyłka. Oskarżenie", "Klinika samotnych serc", "M jak miłość" czy "Kryminalni".

"The Crown 5": Gdzie oglądać?

Piąty sezon "The Crown" jest dostępny na Netfliksie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown | Joanna Ignaczewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy