Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 5007
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Stylizacje Anny Ilczuk

Fryzury Jolasi Kiepskiej przyprawiają o zawrót głowy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak powstają i co sądzi o nich Anna Ilczuk.

Wypchana sowa, paw, lampion z koralikami, sznury od kotar, ozdoby choinkowe, diademy. To tylko niektóre przykłady tego, co Jolasia Kiepska nosi na swojej głowie.

Reklama

- Moja bohaterka jest nietuzinkowa, a jej fryzury świetnie wpisują się w tę "pokręconą" i zabawną postać. Dodają serialowi niesamowitego kolorytu - mówi Anna Ilczuk.

Dzieła sztuki

- Przez kilka lat pracy na planie nie powtórzyła się żadna jej fryzura, a zdarza się, że w jednym odcinku ma ich kilka. To oczywiście wymaga twórczej i radosnej inicjatywy ze strony charakteryzatorki. Jak dla mnie są to małe i niepowtarzalne arcydzieła sztuki - aktorka chwali pomysłowość Marty Kałużnej.

- Początkowo włosy Ani były bardziej wykorzystywane, teraz bazujemy raczej na naturalnych perukach. Początkowo Jolasia była czesana na bok, lecz konstrukcja zbyt mocno obciążała szyję, dlatego trudno było skupić się na graniu - tłumaczy charakteryzatorka, która na temat włosów Jolasi wie niemal wszystko.

Stylowe mebelki

 - Wybrnęliśmy z tego bez większego kłopotu, bo wymyślna "konstrukcja" nie musi być trwała. Najważniejsze, by utrzymała się w trakcie zdjęć. Dlatego do jej zrobienia nie trzeba używać tony lakierów, co wiązałoby się też z nadwerężeniem włosów - dodaje. - W ciągu dnia kręci się kilkanaście scen, nie mam więc wiele czasu na charakteryzację, ale Ania jest bardzo otwarta na wszystkie moje pomysły i propozycje. Odnoszę wręcz wrażenie, że sama jest w ten temat nieźle "wkręcona", co nie zmienia faktu, że zawsze zaskoczona jest tym, co ma na swojej głowie - śmieje się charakteryzatorka.

- Kiedy spotykamy się na planie serialu, Ania zadaje mi jedno i to samo pytanie: czy już kupiłam jej jakieś meble na głowę - dodaje pół żartem, pół serio Marta Kałużna.

KRAS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje