Świat według Kiepskich
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 8979
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Renata Pałys komentuje koniec serialu

To koniec "Świata według Kiepskich". Telewizja Polsat nie będzie kontynuować produkcji popularnego serialu. Po blisko 600. odcinkach i 20 latach na planie "Kiepscy" żegnają się z widzami. Do informacji tej odniosła się w rozmowie z Onetem Renata Pałys.

"Nie było oficjalnej rozmowy z aktorami, że to koniec 'Kiepskich'. Nie mieliśmy okazji się pożegnać. Ale nie jest to dla mnie zaskoczenie. Zmarł Rysiek, zmarł Darek... Nie ma ich, smutne bardzo" - powiedziała w rozmowie z portalem Onet.pl Renata Pałys, czyli serialowa Helena Paździoch. 

Na pytanie, czy będzie jej brakowało tej roli, odpowiedziała: "Nie ta rola, to inna. Dopełnieniem tej zaś był Rysiek". 

Śmierć Gnatowskiego i Kotysa

Przyczyną zakończenia serialu jest śmierć śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli serialowego "Boczka" i Mariana Paździocha (pierwszy z nich zmarł w październiku 2020 roku, a drugi - w styczniu 2021 roku).

Reklama

Ostatni sezon serialu "Świat według Kiepskich" nagrywany był tuż przed pandemią COVID-19 - jeszcze z udziałem obu aktorów.

15 lat temu zmarła aktorka Krystyna Feldman, która grała babkę Rozalię, teściową Ferdynanda. Nie żyje również Bohdan Smoleń, który w serialu wcielał się w listonosza Edzia.

"Świat według Kiepskich" zadebiutował na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku. Powstały 34 sezony, stacja pokazała 588 odcinków.

Koniec "Świata według Kiepskich"

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Polsat wraz z w wydawnictwem SQL jesienią wyda książkę, która będzie podsumowaniem serialu "Świat według Kiepskich".

"Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję 'Świata według Kiepskich', których zrealizowaliśmy 588 odcinków. (...) Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go" - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

W kwietniu tego roku pojawiły się sygnały, świadczące o tym, że zakończy się produkcja serialu. Fanów produkcji Polsatu mogły zaniepokoić słowa serialowego Ferdka.

"Nie kręcimy tego od ponad roku i nie wiem, czy kręcić będziemy" - przyznał wówczas na antenie Radia Pogoda, wcielający się w "Świecie według Kiepskich" w jedną z głównych ról, Andrzej Grabowski.

"Nawet mnie to nie interesuje. Jeżeli będziemy kręcić, to z chęcią zagram Ferdynanda. A jeżeli nie, to znaczy, że nie. No i tyle. To znaczy, że coś się skończyło. Tym bardziej, że tam nie ma już Ryśka Kotysa, Darka Gnatowskiego. To są straty, których nie da się zastąpić. (...) Rok temu kręciliśmy ostatnio w styczniu" - przyznał wtedy szczerze aktor.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Świat według Kiepskich | Renata Pałys
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy