Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 6049
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Jak znani Andrzeje świętują... andrzejki?

Andrzejki obchodzone są w Polsce już od 1557 roku. Sprawdziliśmy, czy znani z seriali Andrzeje wierzą w andrzejkowe wróżby i jak spędzają swoje święto...


UWAGA, KONKURS!

Reklama

Specjalnie dla Czytelników Swiataseriali.pl przygotowaliśmy andrzejkowy konkurs na Faceboooku! Zapraszamy do udziału!


Andrzej Grabarczyk, czyli Jerzy Chojnicki z "Klanu"

- Od czasu, gdy skończyłem średnią szkołę, nie bawię się w andrzejkowe wróżby. Uważam jednak, że to fajna tradycja i dobry pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Na wróżby patrzę z przymrużeniem oka i w ogóle się do nich nie przywiązuję. Najczęściej spędzam andrzejki z telefonem przy uchu, bo mam wielu znajomych, którzy pamiętają o moich imieninach i dzwonią do mnie z życzeniami.

Andrzej Grabowski, czyli Ferdynand Kiepski ze "Świata według Kiepskich"

- Nie wierzę we wróżby i przepowiednie, ale w andrzejki oczywiście leję wosk. Nie traktuję tego zbyt poważnie, bo przecież cień woskowego "czegoś" na ścianie może być tak wieloznaczny, a interpretacja tak dowolna, że naprawdę nie można andrzejkowej wróżby brać całkiem serio. Bardzo lubię obchodzić imieniny w domu, ale prawie co roku spędzam je w podróży.

Andrzej Nejman, czyli Waldek Złotopolski ze "Złotopolskich"

- Bardzo lubię andrzejki. Spotykam się wtedy ze znajomymi i świetnie się bawimy wróżąc sobie. Pamiętam, że kiedyś, gdy lałem wosk, na powierzchni wody utworzyło się coś na kształt pałacu czy dużego domu. Co prawda do dziś nie mam żadnej rezydencji, ale niedługo po tamtych andrzejkach kupiłem mieszkanie, więc wróżba w pewnym sensie się spełniła.

Andrzej Strzelecki, czyli doktor Tadeusz Koziełło-Kozłowski z "Klanu"

- Kiedy byłem dyrektorem teatru, organizowałem andrzejkowe zabawy i z całym zespołem bawiłem się w lanie wosku. Doszukiwaliśmy się w woskowych kawałkach czegoś bardzo śmiesznego, jak na przykład samochodu z pięcioma blondynkami w środku. To stare dzieje... Od kilku lat w ogóle nie obchodzę andrzejek, bo po prostu nie mam na to czasu. No i przepowiadanie przyszłości nie specjalnie mnie interesuje.

Andrzej Piaseczny, czyli Kacper Złotopolski Górniak ze "Złotopolskich"

- Wróżenie sobie podczas andrzejek to bardzo fajny zwyczaj, ale mnie akurat zajęcia typu lanie wosku nigdy nie pociągały. W andrzejki obchodzę imieniny i zazwyczaj spotykam się wtedy z przyjaciółmi i ze znajomymi na jakiejś małej imprezce, jednak nie bawimy się we wróżby. Ale - jestem otwarty na wszelkie propozycje...Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Świat według Kiepskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje