Reklama

"Świat według Kiepskich": Jak przez lata zmieniali się Kiepscy?

​"Świat według Kiepskich" to obecnie drugi z najdłużej emitowanych seriali w Polsce i najchętniej od lat oglądany sitcom. Losy Ferdka Kiepskiego (Andrzej Grabowski) oraz jego rodziny i sąsiadów zamieszkujących w kamienicy przy ulicy Ćwiartki śledzą miliony widzów.

"Kiepscy" mieli być polską odpowiedzią na wielki amerykański serial "Świat według Bundych", który był emitowany w latach 1987-1997. Na pomysł "Świata według Kiepskich" wpadli czterej scenarzyści - Aleksander Sobiszewski, Janusz Sadza, Igor Nurczyński i Roman Rega.

Twórcy od lat pokazują przywary Polaków i piętnują wady naszego społeczeństwa, jak lenistwo, egoizm, alkoholizm czy chamstwo.

Dostaje się również stereotypowej polskiej rodzinie, której Kiepscy są wyolbrzymioną i przerysowaną wersją. Widzowie poznali rodzinę Kiepskich w dramatycznych okolicznościach. Co się stało?

Reklama

W serialowym mieszkaniu doszło do eksplozji. Z dymem poszedł telewizor legendarnej marki "Rubin"... Od tego się zaczęło. A jak przez lata zmieniali się bohaterowie?

Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski)

Ferdek Kiepski przeszedł długą drogę. Często określany przez swoją żonę Halinę (Marzena Kipiel-Sztuka) jako "jełop" stał się współczesnym filozofem rozmyślającym nad życiem. Co wcale jednak nie oznacza, że rezygnuje z wypicia puszki "Mocnego Full".

Poza szklanym ekranem wcielający się w postać Ferdka Andrzej Grabowski przeszedł ogromną metamorfozę. Znakomity aktor poddał się bowiem operacji żołądka i schudł 35 kilo.

Halina Kiepska (Marzena Kipiel-Sztuka)

Halina Kiepska (Marzena Kipiel-Sztuka) przez lata starała się trzymać swojego męża na wodzy i zmusić go do jakiejkolwiek aktywności.

Sama Halina, podobnie jak grająca ją aktorka, eksperymentowała ze strojami, a ostatnio zrzuciła także sporo na wadze. W 2017 w wywiadach zdradziła, jak pozbyła się zbędnych kilogramów.

"Może to stresy, może hormony, może trochę dieta się do tego przyczyniła? Ograniczyłam niektóre produkty. Spożywam mniej węglowodanów, a więcej warzyw i owoców. Zaczęłam jeść o stałych porach. Nie pilnowałam tego zbytnio, a odżywiałam się beznadziejnie. W moim menu były produkty ze stacji benzynowych oraz amerykańskich fast foodów".

Mariolka Kiepska (Barbara Mularczyk)

Barbara Mularczyk, czyli serialowa Mariola (córka głównych bohaterów) w chwili dołączenia do serialu w 1999 roku miała zaledwie 15 lat. Jak zdobyła rolę w produkcji Polsatu?

W wywiadzie dla Tele Tygodnia wyznała: "Trafiłam do serialu dzięki tacie [aktor Jerzy Mularczyk - przyp. red.], który informację o castingu wypatrzył w lokalnej, wrocławskiej gazecie. Poszukiwano dziewczynek elokwentnych, niebojących się kamery. A ja zawsze byłam gadatliwym, otwartym dzieckiem. Wspólnie z bratem i kuzynem często organizowaliśmy przedstawienia rodzinne, w ten sposób zbieraliśmy na czekoladę i różne łakocie".

Dzisiaj jej serialowa Mariola jest już dorosłą kobietą, która próbuje ułożyć sobie życie z Oskarem (Stanisław Stankiewicz). Aktorka od lat cieszy się sympatią widzów, lecz czasami zdarzy się jej przeczytać i niemiłe komentarze.

Niektórzy z internautów czasami decydują się na wtrącenie swoich trzech groszy na temat zmiany wyglądu Mularczyk i nie podobają im się jej krągłości. Na szczęście serialowa Mariolka się tym nie przejmuje.

Waldek Kiepski (Bartosz Żukowski)

Waldek Kiepski (Bartosz Żukowski) przez lata również bardzo się zmienił.

Aktor miał krótką przerwę w kręceniu "Kiepskich" - w 2005 roku zniknął z ekranów z powodów osobistych, by w 2011 r. powrócić na plan.

Jego nowy wątek zyskał przychylność fanów, którzy byli zachwyceni powrotem jednego ze swoich ulubionych bohaterów.

Premierowe odcinki "Świata według Kiepskich" tuż po emisji w można obejrzeć także w bezpłatnym serwisie Polsat Go! A dla zagorzałych fanów serialu - wszystkie sezony w jednym miejscu, o każdej porze również w Polsat Go. 

"Świata według Kiepskich" od 27 października, w każdą środę po dwa epizody, o 20:05 w Polsacie!    

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL