Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 6079
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Bohdan Smoleń będzie miał... pomnik

Zmarły w 2016 roku Bohdan Smoleń, czyli nieodżałowany listonosz Edzio ze "Świata według Kiepskich", który nazywał siebie "aktorem z przypadku", był jednym z najbardziej lubianych polskich artystów kabaretowych wszech czasów. Jeszcze w tym roku odsłonięty zostanie w Poznaniu pomnik kultowego kabareciarza...

Na pomysł uhonorowania Bohdana Smolenia pomnikiem wpadł jego przyjaciel i współpracownik, Krzysztof Deszczyński, który już w ubiegłym roku podjął starania, by monument poświęcony niezapomnianemu artyście stanął na poznańskim Starym Mieście.

Reklama

Odsłonięcie pomnika było zaplanowane na czerwiec, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa uroczystość nie doszła do skutku... Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia zdecydowali właśnie, że pomnik pojawi się na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową w Poznaniu dokładnie 15 grudnia, a więc w 4. rocznicę śmierci Bohdana Smolenia.

Pomnik przedstawiać będzie Bohdana Smolenia siedzącego na krześle przy kawiarnianym stoliku - projekt w ten właśnie sposób proponujący upamiętnienie legendarnego aktora i kabareciarza wygrał konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu oraz poznański Uniwersytet Artystyczny. Monument jest już od paru miesięcy gotowy, a jego fundatorzy czekają jedynie na... pozwolenie na budowę.

Pomnik Bohdana Smolenia powstał dzięki wpłatom, które dokonywali fani artysty za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Całe przedsięwzięcie kosztować będzie ok. 200 tysięcy złotych.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje