Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 5445
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Świat według Kiepskich”: Bartosz Żukowski będzie miał własny teatr

To już pewne - Bartosz Żukowski, którego zobaczymy jako Nowaka w 8. odcinku 7. serii "Komisarza Aleksa", lada moment otworzy własny teatr!

Kierowana przez niego scena mieścić się będzie na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie.

Reklama

Bartosz Żukowski, czyli Waldek Kiepski ze "Świata według Kiepskich", już na początku przyszłego roku dołączy do grona aktorów, którzy mają własne teatry.

O tym, że kierowanie teatrem nie jest sprawą prostą, ale za to ogromnie satysfakcjonującą, wiedzą już od dawna m.in. szefowa Teatru Polonia Krystyna Janda, czyli Barbara Lewicka-Lucas z "Bez tajemnic", dyrektor naczelny Teatru 6. Piętro Michał Żebrowski, czyli profesor Andrzej Falkowicz z "Na dobre i na złe", właściciel Teatru Kamienica Emilian Kamiński, czyli Wojciech Marszałek z "M jak miłość", współwłaścicielka i dyrektor artystyczna Teatru Capitol Anna Gornostaj, czyli Róża Cieślak z "Barw szczęścia" oraz założyciel Teatru IMKA Tomasz Karolak, czyli Ludwik Boski z "rodzinki.pl", któremu - jak wieść niesie - udało się pozyskać nowych sponsorów i uratować swoją scenę przez zamknięciem.

Serialowy Walduś Kiepski ze "Świata według Kiepskich" marzy, by teatr, którym pokieruje, był przystępny dla widzów, a prezentowane na jego scenie przedstawienia mogły poszczycić się najwyższą jakością.

- To ma być teatr środka. Będziemy stawiali na jakość i to będzie nasze motto - mówi aktor.

Bartosz Żukowski to człowiek, który nie boi się wyzwań. Po ukończeniu Studia Teatralnego przy Teatrze Ochoty, dostał się do warszawskiej PWST, ale nie zagrzał w niej zbyt długo miejsca. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się... fotografii, a po powrocie do Polski postanowił zostać prawnikiem!

Ukończył studia prawnicze w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, a wiosną 2011 roku - po siedmioletniej przerwie - wrócił na plan "Świata według Kiepskich". Obecnie można go oglądać w farsie "Tamta pani" w stołecznym Capitolu.

- Przed każdą premierą w teatrze jest mi niedobrze i chcę uciekać, bo jestem gigantycznym tremiarzem - powiedział niedawno.

Bartosz Żukowski ma również wielką tremę przed inauguracją własnej sceny, ale - jak mówi - wierzy, że jego teatr odniesie sukces. Zanim jednak przekonamy się, jak wypadnie w roli właściciela i dyrektora teatru, zobaczymy go w 8. odcinku 7. serii "Komisarza Aleksa", który TVP1 wyemituje w sobotę 24 października o godzinie 20.25.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Żukowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje