Reklama

"Świat według Kiepskich": Andrzej Grabowski wcale nie rozpaczał, gdy kolega odbił mu żonę!

Andrzej Grabowski, czyli Ferdynand Kiepski ze „Świata według Kiepskich”, ma za sobą dwa małżeństwa, które zakończyły się głośnymi rozwodami. Nie jest tajemnicą, że pierwszą żonę – matkę jego córek – u boku której szedł przez życie prawie 20 lat, odbił mu... kolega, satyryk Krzysztof Piasecki.

- Nie należę do najłatwiejszych partnerów - wyznał kiedyś w wywiadzie Andrzej Grabowski, dodając, że ze względu na częste wyjazdy, jest po prostu gościem w domu.

W tym roku mija dokładnie 10 lat od chwili, gdy pierwsza żona - aktorka Anna Tomaszewska, czyli Bożena z "Przyjaciółek" - na dobre wystawiła mu za drzwi walizki. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że zrobiła to, bo w jej życiu pojawił się inny mężczyzna.

Andrzej Grabowski żartował przed laty, że z Anną Tomaszewską żenił się aż trzy razy.


Reklama

- Dwa nasze pierwsze śluby nie były ważne i nie uczyniły z nas męża i żony, bo odbywały się na scenie w teatrze. Pierwszy - w "Poskromieniu złośnicy" Szekspira, drugi - w "Tangu" Mrożka. Ale jak to mówią, do trzech razy sztuka, więc w końcu pobraliśmy się naprawdę w kościele.

Po tych scenicznych wprawkach poszło nam całkiem gładko - wspominał w wywiadzie aktor, kiedy nic jeszcze nie zapowiadało, że jego małżeństwo zakończy się rozwodem.

Andrzej Grabowski i Anna Tomaszewska spędzili razem ponad 20 lat, doczekali się dwóch córek, które poszły w ich ślady i zostały aktorkami.

Zuzanna Grabowska, czyli Patrycja Kozłowska z "O mnie się nie martw", i Katarzyna Grabowska, czyli Joanna Popiel z "Zakochanych po uszy", świetnie sobie radzą w zawodzie...

Niestety, z powodu częstych nieobecności w domu małżeństwo Andrzeja Grabowskiego po prostu legło w gruzach. 

- Kiedyś przez pół roku mieszkałem we Włoszech, bo tam kręciłem film. Potem kilka miesięcy przebywałem w Stanach Zjednoczonych. Przez rok dojeżdżałem z Krakowa do Warszawy na plan "Bożej podszewki", a przez kilka lat do Wrocławia na plan "Kiepskich". Takie życie! Córki na przykład, mijając mnie w drzwiach, pytały, czy wychodzę na dobre, czy może jeszcze wrócę - opowiadał aktor.

Pewnego dnia Andrzej Grabowski po prostu nie wrócił do domu w Krakowie i zamieszkał w stolicy.

Tłumaczył, że w Warszawie ma pracę, ale prawdziwym powodem jego wyprowadzki było to, że - jak się później okazało - Anna Tomaszewska zaczęła spotykać się z innym mężczyzną i zażądała od niego rozwodu.

Dopiero jakiś czas po rozstaniu aktorskiej pary wyszło na jaw, że odtwórcy roli Ferdka Kiepskiego żonę odbił kolega. Satyryk Krzysztof Piasecki do dziś tworzy udany związek z byłą żoną swego byłego przyjaciela. A Andrzej Grabowski zdążył się w tym czasie po raz drugi ożenić i po raz drugi rozwieść...

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje