Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 5026
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Świat według Kiepskich”: Andrzej Grabowski chciał zniechęcić córki do aktorstwa...

Andrzej Grabowski, czyli Ferdynand Kiepski ze "Świata według Kiepskich", nie kryje swojego niezadowolenia z tego, że jego córki zostały aktorkami.


Reklama


Kiedy Zuzanna Grabowska, starsza córka Andrzeja Grabowskiego, zdecydowała się na studiowanie aktorstwa, serialowy Ferdynand Kiepski długo tłumaczył jej, że popełnia wielki błąd. Zuzanna była jednak pewna, iż dobrze robi, decydując się na przystąpienie do egzaminów do Akademii Teatralnej. Andrzej Grabowski w końcu pogodził się z jej wyborem... Miał nadzieję, że Katarzyna - młodsza córka - nie pójdzie w ślady jego i Zuzi. Srodze się zawiódł, bo Kasia również postanowiła związać swą zawodową przyszłość z teatrem i filmem (w tym roku skończy łódzką Filmówkę).

- Kiedy córki były nastolatkami, robiłem im wykłady o tym, jak bardzo niewdzięczny jest zawód aktora. Mówiłem, że całe życie będą oceniane, że każda nowa rola będzie nowym egzaminem, że nikt nie zagwarantuje im sukcesów, bo przecież jest mnóstwo aktorów ledwo wiążących koniec z końcem - opowiada Andrzej Grabowski.

Kiedy zrozumiał, że nie uda mu się zniechęcić dziewczyn do aktorstwa, nie pozostało mu nic innego, jak tylko mocno ściskać kciuki, by nigdy nie żałowały swych decyzji. Dziś pęka z dumy oglądając je na ekranie i na scenie, choć nie ukrywa, że w ogóle nie cieszy się z tego, iż są aktorkami!

- Sądziłem, że będzie gorzej - żartuje, pytany, jak ocenia córki.

Obie - i Zuzanna, i Katarzyna - grają u boku ojca (na zmianę) w sztuce "Chory z urojenia" wystawianej w stołecznym Teatrze 6. Piętro...

- Trochę się denerwuję, gdy gramy razem - mówi Andrzej Grabowski, dodając, że córki chyba jednak bardziej się denerwują przed każdym wyjściem na scenę.

Zuzanna Grabowska znana jest telewidzom przede wszystkim jako Nina Jacewicz z "Czasu honoru", pamiętamy ją też jako Ankę z "Królów przedmieścia", Elizę z "To nie koniec świata!" i Annę Sadkowską z 2. serii "Pitbulla". Katarzyna Grabowska, choć jest jeszcze studentką PWSFTviT w Łodzi, ma już na swoim koncie kreacje w "Pierwszej miłości", "Komisarzu Aleksie" oraz w "Na dobre i na złe". 

Przypomnijmy, że także mama Zuzanny i Katarzyny jest aktorką (Annę Tomaszewską oglądaliśmy m.in. w serialach "Julia" i "Majka").

 

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Grabowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje