Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 5019
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niekiepska kultura

Ferdek w hurtowni książek? Poniekąd. Andrzej Grabowski, którego szeroka widownia kocha m.in. za rolę Ferdka Kiepskiego w polsatowskim sitcomie "Świat według Kiepskich", został współgospodarzem programu "Hurtownia książek" w TVP 1.

Okazuje się, że ceniony i popularny aktor jest wielkim miłośnikiem literatury i z przyjemnością rekomenduje telewidzom najnowsze książki.

Reklama

"No, urody mi nie poprawicie" - powiedział Andrzej Grabowski do pań z ekipy "Hurtowni książek" tuż przed nagraniem programu.

"Zapuszczam zarost i włosy, i zaraz jadę do Wrocławia grać Ferdka" - tłumaczył.

Wywołanie ducha Ferdynanda Kiepskiego wśród tysięcy tomów (nagranie programu odbywa się w autentycznej hurtowni książek pod Warszawą) jest znaczące. Można odczytać między wierszami, że dzięki magazynowi o literaturze aktor chce zaprezentować wizerunek daleko odbiegający od głupawego Ferdka z nieodłącznym piwem marki Mocny Full w dłoni.

A co mówi na ten temat sam Andrzej Grabowski? Dlaczego przyjął nową pracę? Bo przecież nie dla pieniędzy, które w tego typu programach są stosunkowo nieduże.

"Lubię ryzyko - ot, co" - wyjaśnia.

"Całe moje zawodowe życie składa się z takich prób: a to zacząłem pisać książkę, a to zacząłem śpiewać, występować w kabarecie, grać w sitcomie. Nazwijmy to oklepanym już słowem: wyzwanie. Gdybym był fałszywy, powiedziałbym też, że nie ma to nic wspólnego z próbą pokazania innego wizerunku. Ale ponieważ nie jestem fałszywy, powiem, że na pewno jest coś w tym, że wolałbym, żeby ludzie, którzy widzą we mnie tylko postać z wiadomo jakiego serialu, zobaczyli również Andrzeja Grabowskiego. Poza tym jest to fajna praca, która dopinguje mnie do tego, co bardzo lubię, czyli do czytania książek. Dziś na przykład, przygotowując się do programu, skończyłem lekturę o trzeciej nad ranem" - mówi.

Wygląda na to, że twórcy programu trafili na właściwego człowieka, bo Andrzej Grabowski potrafi opowiadać o książkach z prawdziwą pasją.

"W reklamie programu mówiłem: Czytajcie książki, poczujecie się lepsi. Rzeczywiście tak jest - człowiek po przeczytaniu książki czuje się lepszy, bo więcej wie na temat cudzego życia i siebie, a nawet na temat tego, co mu się nie podoba" - kwituje Andrzej Grabowski.

"Hurtownię książek" można oglądać co sobotę na antenie TVP 1. Razem z Andrzejem Grabowskim program prowadzi poetka i publicystka Agnieszka Wolny-Hamkało.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje