Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 7342
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie żyje Ryszard Kotys. Serialowy "Paździoch" miał 88 lat

Aktor, znany widzom przede wszystkim z roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich", zmarł w wieku 88 lat - poinformował serwis polsatnews.pl. W zawodzie pracował blisko 70 lat, wystąpił w ponad 200 produkcjach.

Aktor zmarł dzisiaj w nocy, po ciężkiej i długiej chorobie.

Reklama

W mediach społecznościowych żegnają go koledzy aktorzy:

"Odszedł Rysiu Kotys. Powiedzieć że jest mi smutno.... to jakby nic nie powiedzieć. Był taką jasną postacią. Nauczył mnie szybkiej puenty , inteligentnej riposty i tego, aby siedzieć cicho, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Ach jakiż On był błyskotliwy. Wszyscy znają Go z ekranu, z ostatniej roli Paździocha, i można by przypuszczać że był ,, Paździochowaty" , bo ludzie kojarzą aktora z Jego rolą. Nic z tego. Rysiu był odwrotnością swojej postaci. I dlatego była to kreacja. Był człowiekiem skromnym, lojalnym , a jak czasami zdarzało się nam w garderobie na kimś psy wieszać , to On nigdy nie zawodził w naszym chórze , ale zawsze śpiewał swoim głosem,zawsze znalazł dobre słowo, aby usprawiedliwić tę osobę. Szanowaliśmy Rysia. Są takie osoby w życiu, przy których czujemy się na tyle dobrze , aby się przed nimi otworzyć. Tak miałam właśnie z Rysiem. Wiedziałam, że mogę powiedzieć mu co chcę a On nigdy tego nie wykorzysta....... och Rysiu.....Tylu już mi bliskich odeszło z Kiepskich, zagrajcie tam ładnie na Zielonych Pastwiskach, a pozdrów pięknie naszego Boczka, Malinowską, babcię, listonosza....... jakoś pusto się robi. Za pusto.......... (pisownia oryginalna) - napisała Joanna Kurowska.

"Zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Na scenach Teatru Polskiego we Wrocławiu występował w latach 1964-1972, 1978-1982 oraz 1986-1990. W swej karierze pojawiał się również na wielu innych scenach w Polsce (m.in. w Łodzi, Kielcach, Tarnowie), zagrał wiele ról filmowych (od "Pokolenia" Andrzeja Wajdy po film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego). Jednak najbardziej znany jest z telewizyjnej roli Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich". Był także reżyserem i scenarzystą. W 1999 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł w nocy 28 stycznia po ciężkiej chorobie. Miał 88 lat. Pozostajemy w żalu i we współczuciu z bliskimi Aktora (pisownia oryginalna) - czytamy na profilu Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Wymowne zdjęcie, bez treści, zamieścił kolega z planu "Świata według Kiepskich", serialowy Ferdynand - Andrzej Grabowski.

Ryszard Kotys, który w marcu świętowałby 89. urodziny, do końca był aktywny zawodowo i nie wyobrażał sobie życia bez pracy. Niestety, w ostatnich latach musiał nieco zwolnić, bo podupadł na zdrowiu... Po ostrym zapaleniu płuc, które przeszedł trzy lata temu, chciał nawet zrezygnować z udziału w "Świecie według Kiepskich", ale doszedł do wniosku, że jednak nie ma takiej potrzeby.

- Praca pozwala mi zapomnieć o... starości. Jest najlepszym lekarstwem na wszystko! - mówił.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje