Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 6019
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Bartosz Żukowski kończy 45 lat

Bartosz Żukowski, czyli Walduś Kiepski ze "Świata według Kiepskich", we wtorek 9 czerwca skończy 45 lat. Jest jednym z najbardziej tajemniczych polskich aktorów. Rzadko opowiada w wywiadach o swoim życiu prywatnym, nie bywa na imprezach, nie wpuszcza mediów do swojego domu, niechętnie komentuje plotki na swój temat.

Debiutował jako 17-latek w filmie Andrzeja Wajdy "Pierścionek z orłem w koronie", mając 18 lat zagrał w słynnej "Samowolce" Feliksa Falka, "Pożegnaniu z Marią" Filipa Zylbera, "Palcu bożym" Teresy Kotlarczyk i "Dwóch księżycach" Andrzeja Barańskiego. 

Reklama

Zanim w 1999 roku przyjął propozycję wcielenia się w Waldka Kiepskiego, miał też już na swoim koncie role w "Tacie" Macieja Ślesickiego, "Cwale" Krzysztofa Zanussiego i "Szamance" Andrzeja Żuławskiego. Nigdy nie wstydził się roli w "Świecie według Kiepskich", a wręcz cieszył z tego, że dane mu jest wcielać się w postać, która tak dobrze odbierana jest przez telewidzów i która stała się kultowa.

Przez kilka lat związany był z Ewą Coll. W 2009 roku para doczekała się dziecka. Gdy urodziła się Pola, Żukowski postanowił wycofać się z aktorstwa i cały swój czas poświęcić córce. "Kiedy urodziła się Pola, byłem w trakcie prób do spektaklu. Stwierdziłem, że córka mnie potrzebuje i powiedziałem reżyserowi, że muszę się wycofać... Przeprosiłem grzecznie, ale wiedziałem, że nie chcę stracić ani sekundy z jej życia" - wspomina aktor.

Na kilka lat zawiesił karierę aktorską i wyjechał do Niemiec, gdzie pracował w konsulacie w Kolonii. To właśnie tam dowiedział się, że... nie żyje! Polski internet obiegła informacja, że aktor zginął w wypadku motocyklowym. "Plotka o tym, że zginąłem w wypadku, była potworna i przysporzyła zmartwień mnie i mojej rodzinie" - powiedział po powrocie do kraju i na plan "Świata według Kiepskich". Bartosz Żukowski mieszkał w Niemczech prawie 6 lat. Po powrocie do Polski znów zaczął grać, ale wciąż każdą wolną chwilę spędzał z córką. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje