Stranger Things

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 269
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Serialowy Vecna zdradza szczegóły 5. sezonu

Jedną z gwiazd najnowszego sezonu "Stranger Things" i twarzą antagonisty Jedenastki jest aktor Jamie Campbell Bower, który wciela się w postać Henry’ego Creela oraz przerażającego Vecnę. Jak mówi Bower w wywiadzie z magazynem Entertaintment Weekly, jego postać w opisie seriali nazywała się Peter Ballard, ale on sam nie wie, skąd pomysł na taką "zmyłkę" i skąd wzięło się to nazwisko.

"Nie mam pojęcia skąd wzięło się to imię i nazwisko" - mówi aktor. "Mogę tylko przeprosić fanów za tę ściemę. Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy zobaczyłem opis tej postaci pomyślałem: Ok, super. To będzie trudny orzech do zgryzienia, kiedy zostanę zapytany o bohatera, ale będę trzymał się wytycznych".

Jamie Campbell Bower podczas przesłuchań niewiele wiedział o swoim bohaterze. Jak przy wielu produkcjach, i tak w przypadku "Stranger Things", żaden sekret nie może ujrzeć światła dziennego przed premierą serialu. Podczas przygotowań aktor otrzymał wiele wskazówek i materiałów dotyczących takich produkcji jak "Hellraiser" czy "Primal Fear".

Reklama

Zobacz też: "Stranger Things 4": Epicki powrót do Hawkins [recenzja]

"To właśnie jest wspaniałe we współpracy z braćmi Duffer. Ich odniesienia i nawiązania są świetne. Pomyślałem więc, że pożyczę trochę z ‘Hellraiser’, a trochę z Freddy’ego Kruegera".

W rozmowie z magazynem Jamie Campbell Bower zdradził też (na tyle, na ile mógł) kilka rzeczy na temat drugiej części czwartego sezonu i zapowiedzianej piątej (i finałowej) serii.

Podobnie aktor wypowiada się o piątej serii.

"Nie mogę nic powiedzieć. Czasami czuję się jak polityk (...) Rozmawiałem już na temat tego, co stanie się w piątym sezonie. Nie mogę podać żadnych spoilerów, ale coś już wiem".

"Stranger Things": Kiedy i gdzie oglądać?

Pierwsza część czwartego sezonu "Stranger Things" trafiła na Netflix 27 maja (7 odcinków), druga część zadebiutuje 1 lipca (dwa odcinki).

Zobacz też:

"Stranger Things 4": Wielkie widowisko dla fanów serialu w Krakowie

"Stranger Things": Powstanie spin-off serialu! Tylko jeden aktor zna fabułę

"Stranger Things": "Running Up That Hill" Kate Bush bije rekordy w sieci!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Stranger Things
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy