Reklama

Stranger Things

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 201
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Do sprzedaży trafią T-shirty i bluzy Metalliki i Hellfire Club

Odzież wzorowana jest na tej, którą nosili bohaterowie czwartej serii kultowego serialu Netfliksa "Stranger Things", skupieni w grupie Hellfire Club (Klub Ognia Piekielnego), będą dostępne od 16 sierpnia.

"Stranger Things" i Hellfire Club

Hellfire Club to grupa graczy w Dungeons & Dragons z Hawkins, prowadzona przez miłośnika heavy metalu, a w szczególności Metalliki - Eddiego Munsona (w tej roli Joseph Quinn). W skład grupy wchodzą również: Mike Wheeler (Finn Wolfhard), Dustin Henderson (Gaten Matarazzo) i Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin).

Brawurowy występ Eddiego Munsona w finale czwartej serii "Stranger Things", przyczynił się do nagłego wzrostu popularności dawnego przeboju Metalliki "Master Of Puppets". Nic więc dziwnego, że menadżerowie tego kalifornijskiego zespołu sprytnie ten fenomen wykorzystują.

Reklama

W serialu bohaterowie noszą koszulki z logo Hellfire Club, na które składa się czerwona głowa diabła z wyszczerzona szczęką w towarzystwie kolczastej maczugi zwanej morgenszternem i płonącego miecza.

W związku z tym Metallica wypuściła własną kolekcję odzieżową "Metallica x Stranger Things Hellfire Club", w skład której wchodzą: koszulka, bluza raglanowa i bluza z kapturem. Grafika na odzieży nawiązuje do serialowej, choć głowa diabła wydaje się bardziej wyrafinowana. Poza tym zamiast średniowiecznej broni, otaczają ją płonące gitary.

Produkty na razie oferowane są w przedsprzedaży. Fizycznie pojawią się na rynku 16 sierpnia (bluza z kapturem i T-shirt) oraz 12 września (bluza z rękawami raglanowymi).

Koszulki i inne akcesoria związane z Hellfire Club można nabyć też w sklepie internetowym Netflixa.

Tymczasem rozpoczęły się już przygotowania do piątego sezonu serialu.

"Stranger Things": O czym będzie piąty sezon?

Przypomnijmy, że twórcy serialu "Stranger Things", czyli bracia Matt i Ross Dufferowie w rozmowie z "Variety" zapowiedzieli, że w piątym sezonie widzowie mogą się spodziewać zamknięcia wątku Drugiej Strony.

"Jedyną rzeczą, w którą nie zagłębiamy się do końca w drugiej części [4. sezonu], jest mitologia Drugiej Strony. Dajemy wskazówki na ten temat i i jestem pewny, że ktoś na Reddicie będzie w stanie poskładać to do kupy. Ale wiele z tych odpowiedzi dotyczących Drugiej Strony jest tak naprawdę tym, na czym opiera się 5. sezon" - powiedział Ross Duffer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy