Reklama

William Shatner poleci w kosmos rakietą Jeffa Bezosa

Legendarny odtwórca roli kapitana Kirka w serialu „Star Trek” wreszcie będzie miał okazję polecieć w kosmos. Jak dowiedział się serwiz TMZ, William Shatner w październiku weźmie udział w drugiej załogowej misji wyniesienia pasażerów poza umowną granicę przestrzeni kosmicznej, organizowanej przez należącą do miliardera Jeffa Bezosa firmę Blue Origin. Tym samym 90-letni aktor może przejść do historii jako najstarszy człowiek w kosmosie.

Powstanie film dokumentalny o aktorze

15-minutowy lot z Shatnerem na pokładzie rakiety New Shepard, będzie filmowany. Materiał ten wzbogaci film dokumentalny o aktorze. Na razie ani Shatner, ani Blue Origin, nie odnieśli się do informacji podanej przez serwis TMZ. Niemniej w ostatnich miesiącach Kanadyjczyk kilkukrotnie sugerował, że mógłby wziąć udział w komercyjnym locie w kosmos.

Pierwszy załogowy lot New Shepard odbył się 20 lipca 2021 r. Wśród pasażerów znaleźli się m.in. Jeff Bezos ze swoim bratem, a także emerytowana instruktorka lotnictwa, Wally Funk, która w wieku 82 lat stała się najstarszą osobą, jaka kiedykolwiek znalazła się w przestrzeni kosmicznej. Wznieśli się na wysokość 107 km nad powierzchnię Ziemi - ponad uznawaną przez NASA granicę przestrzeni kosmicznej, spędzając niecałe cztery minuty w stanie nieważkości.

Reklama

William Shatner: Kapitan Kirk

W serialu "Star Trek" oraz w siedmiu pełnometrażowych filmach rozwijających tę opowieść Shatner grał kapitana statku kosmicznego Enterprise - Jamesa T. Kirka. Wraz z jego załogą "śmiało dążył tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek". W prawdziwym życiu przepustką do kosmosu dla Shatnera będzie rakieta New Shepard.

Zobacz więcej:

"Cobra Kai": Początek nowego sezonu w Sylwestra!

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje