Reklama

South Park

South Park

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 64
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Groźny brak poczucia humoru

Grupa radykalnych muzułmanów grozi twórcom "South Parku" za ukazanie proroka Mahometa... w przebraniu niedźwiedzia w jednym z ostatnich odcinków kreskówki.

Komentarz z taką informacją, znajdujący się na stronie internetowej RevolutionMuslim.com został już usunięty, ale wersja z pamięci podręcznej ukazuje nawoływania do twórców kreskówki, Trey'a Parkera i Matta Stone'a. Autor artykułu, Abu Talhah Al-Amrikee, twierdzi, że mężczyźni "bezpośrednio obrazili" przywódcę religijnego.

Reklama

Informacja zawierała makabryczne zdjęcia Theo Van Gogh'a, holenderskiego reżysera, który został zastrzelony na ulicy w Amsterdamie w 2004 roku. Zbrodni dokonał fanatyk, którego rozzłościł film artysty, ukazujący życie muzułmańskich kobiet. Scenariusz do obrazu napisany był przez Muzułmankę, która odrzucała proroka Mahometa jako współczesnego moralnego przewodnika.

"Musimy ostrzec Matt'a i Treya, że to co robią jest głupie i prawdopodobnie skończą tak samo, jak Theo Van Gogh. To nie jest groźba, ale ostrzeżenie przed rzeczywistością, która prawdopodobnie ich czeka" - pisał w komunikacie Al-Amrikee.

CNN, które pierwsze podało informację o tym komentarzu, twierdzi, że strona internetowa, na której się ukazał, znana jest z popierania dżihadu i walki z Zachodem.

Al-Amrikee powiedział The Associated Press, że komentarz miał na celu uświadomienie twórców, że coś takiego nie powinno się powtórzyć. Zapytany, czy autorzy "South Parku" powinni odebrać to jako groźbę, odpowiedział: "Powinni czuć się zagrożeni przez to, co zrobili".

W 2006 roku Comedy Central, odpowiedzialny za produkcję kreskówki, zabronił twórcom ukazywać postaci Mahometa. Wówczas zamierzali oni w "South Parku" skomentować kontrowersje związane z karykaturą islamskiego przywódcy opublikowaną w duńskiej gazecie. Zamiast tego, pokazali jednak... Jezusa Chrystusa wypróżniającego się na prezydenta Busha i amerykańską flagę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje