Sługa narodu

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 66
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa narodu": Tomasz Karolak nie chce oddać władzy!

Już w sobotę Polsat pokaże kolejne dwa kolejne odcinki "Sługi narodu", polskiej wersji kultowego serialu ukraińskiego z Wołodymyrem Zełenskim. W postać prezydenta, który sromotnie przegrał wybory, wcielił się Tomasz Karolak.

W polskiej wersji serialu "Sługa narodu"  wybory prezydenckie nieoczekiwanie wygrywa zwykły nauczyciel - Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Dotychczasowy prezydent musi oddać władzę, ale nie przychodzi mu to łatwo. Aby zostać przy władzy, rozważa rozmaite wybiegi - od zmiany konstytucji po wybory korespondencyjne. Sięga nawet po broń palną!

Reklama

W wielkiego przegranego wcielił się Tomasz Karolak.

"Kraj mi ukradli"! - krzyczy bohater Karolaka po przegranych wyborach, w których otrzymał tylko 3,5-procentowe poparcie. Na jego przeciwnika zagłosowało z kolei aż 67 procent wyborców.

"Naród się pomylił i źle zagłosował" - skomentował to bohater Karolaka. 

"Sługa narodu": Wszystkie odcinki serialu w Polsat Box Go

"Sługa narodu" to satyryczna opowieść polityczna, w której wybory prezydenckie wygrywa intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ceniony nauczyciel i dobry człowiek - Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Pewnego dnia w rozmowie z kolegą Ignacy wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju. Jeden z uczniów nagrywa to zdarzenie i wrzuca film do sieci. W jednej chwili wystąpienie staje się hitem internetu, a Konieczny - bohaterem. W wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków wygrywa wybory prezydenckie i zaczyna sprawować urząd. Rezygnuje z rezydencji, limuzyny i służby, a jego przywiązanie do prostego życia zaowocuje wieloma komicznymi sytuacjami.

Za reżyserię oraz adaptację scenariusza odpowiadają: Okił Khamidov ("Kuchnia", "Świat według Kiepskich") i Maciej Bieliński ("Walt Disney nie żyje", "Po co komu adres matki").

Produkcja emitowana jest na antenie Polsatu w sobotnie wieczory (o godz. 20). 

Wszystkie odcinki serialu "Sługa narodu" można oglądać w dowolnym miejscu i czasie, bez reklam, na stronie i w aplikacji Polsat Box Go.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Karolak | Sługa narodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy