Sługa narodu

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 85
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa narodu": Polsat przyśpiesza prace na planie serialu?

Telewizja Polsat zakupiła prawa do realizacji polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu". To właśnie ta produkcja zapewniła sławę Wołodymyrowi Zełenskiemu. Wiele wskazuje na to, że prace nad serialem zostały przyśpieszone. Kto wcieli się w głównego bohatera?

Wołodymyr Zełenski: Zanim został prezydentem, był komikiem

Wołodymyr Zełenski urodził się 25 stycznia 1978 roku w miejscowości Krzywy Róg. Od samego początku jego wielkim marzeniem było zrobienie kariery aktorskiej. Chętnie brał udział w szkolnych przedstawieniach, a później dołączył nawet do grupy kabaretowej. Dosyć szybko odkrył w sobie talent komediowy.

Zaczął tworzyć skecze, które cieszyły się uznaniem widzów. Popularność, którą zdobył, pozwoliła mu nawet na organizowanie występów w innych krajach. W ten sposób obecny prezydent Ukrainy zdobył rozgłos, którego potrzebował, by spełnić swoje marzenie o karierze aktorskiej. Zełenski był m.in. gospodarzem programu kulinarnego "Mr Cook" a następnie prowadził autorski program kabaretowy "Wieczorny kwartał". Ta ostatnia produkcja biła rekordy popularności.

Reklama

Następnie Zełenski wziął udział w pierwszej edycji ukraińskiej wersji "Tańca z Gwiazdami". Show z jego udziałem cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem wśród widzów, że jego finał obejrzało więcej Ukraińców niż noworoczne przemówienie prezydenta. 

Od gwiazdy seriali do głowy państwa. Jak zaczynał prezydent Ukrainy?

Aktor, który został prezydentem

W listopadzie 2015 roku na antenie telewizji "1+1" odbyła się premiera serialu "Sługa narodu", opowiadającego o losach nauczyciela historii, Wasilija Pietrowicza Gołoborodko, który na skutek niewyobrażalnego zbiegu okoliczności otrzymuje stanowisko prezydenta Ukrainy. Produkcja firmy Studio Kwartał 95, której współwłaścicielem był sam Zełenski, spotkała się z doskonałym odbiorem ze strony widzów. Z czasem powstały kolejne dwa sezonu serialu, a na jego podstawie nakręcono nawet film fabularny.

W 2017 roku Wołodymyr Zełenski i jego współpracownicy zarejestrowali partię polityczną, której nazwa nawiązywała do tytułu serialu o prezydencie z przypadku. Już kilka miesięcy później partia Zełenskiego miała spore poparcie, a jej sondaże poszybowały w górę. W 2019 roku Wołodymyr Zełenski objął urząd prezydenta Ukrainy.

"Sługa narodu": Serial z Wołodymyrem Zełenskim trafi do wielu krajów

"Sługa Narodu": Powstanie polska wersja serialu

Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie Wołodymyr Zełenski udowadnia, że jest prawdziwym bohaterem narodowym. O prezydencie Ukrainy usłyszał cały świat, który szybko zainteresował się jego przeszłością. "Sługa narodu" na nowo wzbudził zainteresowanie. Serial wrócił do biblioteki Netflixa, a w ciągu kilku dni prawa do emisji tej produkcji nabyło wiele krajów. Nad polską wersją pracuje właśnie Polsat. 

Nina Terentiew w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdradziła, że trwają już prace nad produkcją. Dyrektor programowa Telewizji Polsat chciałaby, żeby serial jak najszybciej trafił na antenę. "Wobec aktualnej sytuacji chcemy wprowadzić 'Sługę narodu' na antenę jak najszybciej" - mówiła Terentiew. 

Jak podaje portal, niemal cała obsada "Sługi narodu" została skompletowana. Trwa jeszcze poszukiwanie aktora, który wcieli się w głównego bohatera. Producenci nie ukrywają, że chcą by serial trafił na antenę Polsatu już na jesień. Stąd intensywne prace. Wiele wskazuje na to, że już niedługo dowiemy się, czy postać Gołoborodki zagra któryś z popularnych aktorów, czy też przypadnie ona jeszcze nieodkrytemu talentowi. 

"Sługa narodu": Serial z Wołodymyrem Zełenskim na Netfliksie

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sługa narodu | ​Wołodymyr Zełenski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy