"Słoneczny patrol": Chory gwiazdor dostanie swój miniserial
W 2006 roku Mike Newman, ratownik wodny i aktor-naturszczyk, dowiedział się, że choruje na Parkinsona. O swojej ponad szesnastoletniej walce opowie w czteroodcinkowym miniserialu dokumentalnym "Baywatch: The American Dream".
W przeciwieństwie do innych gwiazd "Słonecznego patrolu" Newman nie był aktorem. Był ratownikiem wodnym i konsultantem przy serialu, który z czasem zaczął dostawać coraz więcej czasu ekranowego. Jego postać otrzymała zresztą jego imię i nazwisko.
Wystąpił w 150 odcinkach produkcji, pojawiał się także w jej spin-offach. Po zakończeniu zdjęć do "Słonecznego patrolu" zdecydował się porzucić karierę aktorską. Teraz Newman powróci na ekrany, by opowiedzieć o swoich zmaganiach z chorobą Parkinsona. Zrobi to w czteroczęściowym serialu dokumentalnym "Baywatch: The American Dream".
W najnowszym wywiadzie z magazynem "People" zdradził, że chorobę zdiagnozowano u niego w 2006 roku, gdy rodzina zaczęła zauważać zmiany w jego ruchach. Po diagnozie wszystko w jego życiu się zmieniło. "Wszystkie te rzeczy, o których myślałeś, że zrobisz ze swoimi dziećmi i wnukami, wszystkie plany, które miałem, przestały istnieć" - wyznał. I dodał, że pozostaje aktywny i ćwiczy fizycznie przez 45 minut każdego dnia. Pływa, wiosłuje, biega po plaży. Zawsze był wysportowany dlatego - jak twierdzi - radzi sobie z chorobą w miarę dobrze.
W tym samym wywiadzie Newman przyznał, że początkowo był przeciwny upublicznianiu swoich dolegliwości, bo nie chciał być zapamiętany jako "facet z chorobą Parkinsona". Zmienił zdanie po bliższym poznaniu reżysera tego serialu, Matta Felkera. Dodał, że zgodził się na udział w produkcji pod warunkiem, że producenci przekażą darowiznę na rzecz fundacji wspierających osoby z chorobą Parkinsona.
W dokumencie "Baywatch: The American Dream" wystąpią też inne gwiazdy "Słonecznego patrolu", w tym David Hasselhoff, Pamela Anderson i Jason Momoa. Serial jest jeszcze w trakcie produkcji.