Reklama

Baywatch

Słoneczny patrol

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 215
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Co się stało z gwiazdą "Słonecznego patrolu"?

"Żółte łodzie patrolowe, wysportowani ‘strażnicy plaż’ w szortach, a dookoła piękności w bikini. To był przepis na sukces" - wspominał scenarzysta Doug Schwartz. I tak też się stało. "Słoneczny patrol" jest dzisiaj serialem kultowym. Przez plan produkcji przewinęło się wielu przystojnych aktorów oraz pięknych aktorek. Wśród nich Alexandra Paul. Co dzisiaj robi aktorka?

W latach 90. serial bił rekordy popularności. Przez ponad 10 lat przyciągał widzów w 140 krajach. W dużej mierze była to zasługa wysportowanej obsady. Każdy pamięta Pamelę Anderson oraz Carmen Elektrę. Obok nich na ekranie pojawiły się też mniej popularne aktorki, m.in. Alexandra Paul. Paul wcielała się w porucznik Stephanie Holden, lubianą, ale przez widzów określaną jako najmniej seksowną, ze względu na swoją bardzo umięśnioną i wysportowaną sylwetkę.

Reklama

Paul urodziła się 29 lipca 1963 roku w Nowym Jorku. Była córką Sarah, pracowniczki socjalnej, i Marka Paula, bankiera inwestycyjnego. Ma siostrę bliźniaczkę Caroline.

Swoją karierę w show-biznesie zaczęła podobnie jak wiele innych serialowych ratowniczek - od modelingu. Postanowiła jednak studiować aktorstwo na Stanford University. Została przyjęta na uczelnię, ale postanowiła zrezygnować ze studiów i skupić się na karierze.

Na ekranie zadebiutowała w 1979 roku w dramacie wojennym J. Lee Thompsona "Przeprawa", lecz jej nazwisko nie zostało nawet wspomniane w obsadzie. W 1982 roku dostała pierwszą poważną rolę w dramacie telewizyjnym "Papierowe lalki". Jej występ został ciepło przyjęty przez krytyków oraz widzów. Rok później zagrała w filmie "Christine" na podstawie kultowej książki Stephena Kinga. Jej kariera się rozwijała. Grała u boku m.in. Christophera Lee, Pierce’a Brosnana czy Toma Hnaksa. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje