Reklama

Sex and the City

Seks w wielkim mieście

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 197
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazda "Seksu w wielkim mieście" poetką?

Cynthia Nixon, kojarzona głównie z serialem "Seks w wielkim mieście", przyjęła rolę w filmie biograficznym o poetce Emily Dickinson.

Aktorka zgodziła się wcielić w amerykańską poetkę Emily Dickinson po przeczytaniu scenariusza autorstwa Terrence'a Daviesa, która zajmie się także reżyserią obrazu.

Reklama

"Kiedy dobrnęłam do ostatniej strony już wiedziałam, że to projekt, w którym muszę wziąć udział" - powiedziała podekscytowana Nixon.

Swojej radości nie kryje też Davies, który pisał scenariusz z myślą o Nixon. "Nie przypuszczałem, że moje marzenie przeniesienia życia Emily Dickinson na duży ekran się spełni, nie mówiąc już o tym, że Cynthia przyjmie moją propozycję" - wyznał.

Film zatytułowany "A Quiet Passion" przedstawi historię życia Emily Elizabeth Dickinson, XIX- wiecznej poetki, której twórczość nie doczekała się należytego uznania za jej życia.

Zaledwie siedem spośród blisko dwóch tysięcy wierszy jej autorstwa opublikowano w prasie w formie dalekiej od oryginału - wiersze przeredagowano wedle ówczesnych zasad estetyki pisarskiej. Dopiero rok 1955 przyniósł pełny zbiór wierszy Dickinson.

Od tego czasu poetka nazywana jest najwybitniejszą i najoryginalniejszą w historii amerykańskiej literatury.

Cynthia Nixon urodziła się w Nowym Jorku w 1966 r. Na ekranie pojawia się od roku 1980. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola prawniczki Mirandy Hobbes w przebojowym serialu "Seks w wielkim mieście", który doczekał się również kontynuacji kinowej. Nixon jest laureatką dwóch nagród Emmy, uważanych za telewizyjny odpowiednik Oscara.

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Seks w wielkim mieście | seriale | Cynthia Nixon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje