Seks w wielkim mieście Sex and the City
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 241
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Frances Sternhagen nie żyje. Gwiazda "Seksu w wielkim mieście" miała 93 lata

Nie żyje Frances Sternhagen, dwukrotna laureatka nagrody Tony, którą telewizyjna widownia zapamiętała z ról w serialach "Seks w wielkim mieście" i "Zdrówko". Artystka miała 93 lata.

Frances Sternhagen zmarła w poniedziałek w swoim domu w New Rochelle z przyczyn naturalnych - potwierdziła rodzina aktorki.

Sternhagen była cenioną aktorką teatralną, dwukrotną zdobywczynią prestiżowej nagrody Tony. Pierwszą statuetkę otrzymała w 1974 roku za rolę w sztuce "The Good Doctor". 21 lat później znów triumfowała na gali Tony, tym razem wyróżniono ją za rolę w spektaklu "The Heiress".

Do najlepszych scenicznych kreacji Sternhagen należy też rola Ethel Thayer w broadwayowskiej inscenizacji "Nad złotym stawem" (1979) oraz Clairee w "Stalowych magnoliach" (2005).

Reklama

Frances Sternhagen: Ikoniczne role "Seksie w wielkim mieście" i sitcomie "Zdrówko"

Największą popularność przyniosły jednak aktorce występy w popularnych serialach. W "Seksie w wielkim mieście" wcieliła się w rolę charyzmatyczną Buuny MacDougal - matkę bohatera Kyle'a MacLachana, z kolei w sitcomie "Zdrówko" przypadła jej w udziale kreacja Esther Clavin. Za oba występy aktorka była nominowana na nagrody Emmy.

W "Seksie w wielkim mieście" jej bohaterka przyłapuje na porannym seksie swego syna i jego świeżo poślubioną żonę (Kristin Davis). "To moja ulubiona scena" - mówił producent serialu Michael Patrick King.

"Musze przyznać, że to wielka frajda grać te snobistyczne starsze panie" - mówiła w 2002 roku w rozmowie z "Los Angeles Times". "Znałam takie kobiety, więc wiem, jak je zagrać" - dodawała.

Sternhagen występowała także w kinowych produkcjach. W "Odległym lądzie" (1981) zagrała doktor, która pomaga policjantowi granemu przez Seana Connery'ego, z kolei w thrillerze "Misery" (1990) wcieliła się w postać żony szeryfa - Virginię.

W jej filmografii znalazły się również role w komedii "Julia i Julia", katastroficznym "Dniu Niepodległości" oraz romansie "Razem czy osobno?".

swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy