Reklama

Sandman

Ocena
serialu
5,8
Przeciętny
Ocen: 18
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sandman": Twórcy o postaciach LGBTQ+. "O to właśnie chodzi w sztuce"

Serial "Sandman" szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Produkcja Netfliksa od premiery, która miała miejsca 5. sierpnia nie schodzi z ust fanów i krytyków. Twórcy wypowiedzieli się na temat silnej reprezentacji LGBTQ+ w serialu. "Jako osoba queer, zawsze czułem się widziany i słyszany przez "Sandmana"" - mówi Allan Heinberg, producent serialu.

"Sandman": O czym opowiada serial?

Jak dowiadujemy się z oficjalnego opisu serialu: "Gdy tylko zamkniemy oczy, przenosimy się do innego świata - Śnienia - w którym Sandman, Władca Snów (Tom Sturridge) nadaje kształt wszystkim naszym najgłębszym lękom i fantazjom. Gdy Władca Snów zostaje niespodziewanie schwytany i uwięziony na sto lat, pod jego nieobecność dochodzi do serii wydarzeń, które na zawsze zmieniają świat snu i świat jawy. Aby przywrócić porządek po uwolnieniu się z zasadzki, Władca Snów podróżuje przez różne światy i czasy, naprawiając swoje błędy oraz odwiedzając dawnych przyjaciół i wrogów.

Reklama

"Sandman": Silna reprezentacja LGBTQ+ w serialu

W pierwszym sezonie "Sandmana" wprowadzono szereg postaci ze społeczności LGBTQ+. Żaden z bohaterów nie jest zdefiniowany przez swoją seksualność lub tożsamość płciową; to tylko jeden aspekt tego, kim są, zgodnie z początkowym podejściem Neila Gaimana, gdy pisał komiksy. 

Neil Gaiman dodaje, że gdy zaczynał pisać komiksy, miał już wielu przyjaciół gejów i trans.

"Sandman": Wielu twórców serialu to osoby LGBTQ+

Producent "Sandaman" Allan Heinberg, który od dawna jest fanem twórczości Gaimana, odkrył pierwszy numer komiksu w lokalnym sklepie.

Wśród osób LGBTQ+ w "Sandmanie" jest trans niebinarny aktor Mason Alexander Park, którego Gaiman poznał po raz pierwszy na San Diego Comic-Con w zeszłym miesiącu. 

"Sandman": Kiedy i gdzie oglądać?

Dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon serialu "Sandman" jest dostępny na Netflix od 5 sierpnia 2022 roku.

Zobacz też:

"Sandman": Rola w serialu jest przełomem w jego karierze! Kim jest Tom Sturridge?

"Sandman": Johanna Constantine dostanie własny serial? Gaiman stawia sprawę jasno

"Sandman": Serial Netfliksa na pierwszym miejscu TOP10 w 90 krajach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy