Ród smoka
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 71
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Żelazny Tron na Wawelu! Wyjątkowe atrakcje dla fanów

Już dzisiaj w HBO Max premierę ma piąty odcinek serialu HBO "Ród smoka", w którym Daemon odwiedza żonę w Dolinie, a Viserys i Rhaenyra zawierają umowy z Velaryonami. Aby umożliwić fanom serialu, ale także miłośnikom smoków i dobrych opowieści, jeszcze głębsze zanurzenie się w świecie, w którym Siedmioma Królestwami rządzą Targaryenowie, w najbardziej smoczym mieście w Polsce przygotowane zostały wyjątkowe atrakcje.

"Ród smoka": Żelazny Tron na Wawelu

Od 19 do 25 września w Krakowie, na tarasie Zamku Królewskiego na Wawelu, na fanów czekać będzie serialowy Żelazny Tron, na którym każdy będzie mógł zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To jednak nie wszystko, bo poza tronem na wzgórzu wawelskim pojawią się także ślady targaryenowych smoków - czaszka wielkiego Baleriona, a także smocze jaja, z których być może kiedyś wyklują się nowe bestie. 

Tron, na którym zasiadają dziedzice rodu smoka, ma ponad 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i aż 3,8 metra szerokości. Siedząc na nim, można poczuć się, jak prawdziwy władca lub władczyni Westeros, a dzięki pamiątkowemu zdjęciu, to uczucie można do siebie przywoływać przed seansem każdego odcinka nadchodzącego serialu.

Reklama

"Ród smoka": Gniazdo w Smoczej Jamie

Gniazdo ze smoczymi jajami będzie można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzać będą opiekunowie i treserzy targaryenowych smoków. W tej legendarnej jaskini znajdującej się w zachodnim zboczu Wawelu zobaczyć będzie można wylęgarnię oraz piec, gdzie podgrzewane są smocze jaja. Odważni śmiałkowie będą mogli także dotknąć smoczych łusek czy stanąć oko w oko ze smokami odpoczywającymi głęboko pod ziemią.

"Ród smoka": Ekspozycja na Wawelu

Ekspozycja otwarta jest dla fanów od 19 do 25 września. W poniedziałek od 12:00 do 20:00, od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

Zobacz też:

"Konflikt": Demi Moore zagra w drugim sezonie

"The Crown": Po śmierci królowej Elżbiety II serial znów jest na topie!

"The Crown": Te wątki z serialu wydarzyły się naprawdę w rodzinie królewskiej

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka | Max: Seriale | Gra o tron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy