Ród smoka

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 47
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Zabawna wpadka na samym początku dziewiątego odcinka

Uważni widzowie wyłapali wpadkę w dziewiątym odcinku "Rodu smoka". Pod koniec intra, po wypowiedzeniu tytułu lektor dodał "jeszcze raz jeden" co zostało umieszczone w wersji dostępnej na platformie streamingowej.

W dziewiątym odcinku serialu HBO Max "Ród smoka" spostrzegawczy i uważni widzowie mogli zauważyć zabawną wpadkę lektora, która ma miejsce już na samym początku.

"Pod koniec intra (które chyba każdy już przewija, bo jak dotąd chyba nikt nie zauważył), po wypowiedzeniu tytułu lektor dodaje: ‘jeszcze raz jeden’. Jakby niezadowolony z tego, co właśnie zrobił" - napisał użytkownik Twittera.

W serwisie "Teleshow WP" czytamy, że wpadka wyniknęła z błędu w montażu. W poprzednich odcinkach, zaraz po pojawieniu się loga, muzyka została wyciszona. W dziewiątym odcinku tak się nie stało, dlatego lektor chciał powtórzyć nagranie.

Reklama

"Ród smoka": Co wydarzyło się w 9. odcinku?

W dziewiątym odcinku serialu HBO Max "Ród smoka" widzowie są świadkami koronacji Aegona II Targaryena, najstarszego syna Alicent Hightower (Olivia Cooke) i Viserysa Targaryena (Paddy Considine). W postać młodego króla wcielił się Tom Glynn-Carney.Aegon II Targaryen przedstawiony jest w "Rodzie smoka" jako zagubiony alkoholik i gwałciciel, przypominający wielu widzom postać Joffreya Baratheona z "Gry o tron".

Glynn-Carney twierdzi, że to samo zasugerowali mu twórcy serialu - Ryan Condal i Miguel Sapochnik. 

"Ryan i Miguel powiedzieli, że jeśli mielibyśmy porównać go do jakiejś postaci [z 'Gry o tron'], byłoby mu najbliżej do Joffreya" - ujawnił aktor, dodając, że jego bohater jest o wiele bardziej złożoną postacią. "Jest po prostu zgorzkniały, zdezorientowany i ma problemy ze zdrowiem psychicznym".

Glynn-Carney podkreślił, że ojciec Aegona - Viserys Targaryen (Paddy Considine) nie chciał, by jego syn przejął władzę. Jest więc on kimś w rodzaju pokoleniowego buntownika, podważającego fundamenty rodzinnej tradycji.  

"Jest bardzo samolubnym bohaterem, ponieważ pragnie uciec. Jeśli żyłby w dzisiejszych czasach, porzuciłby rodzinę i wybrałby się w podróż po Australii i pewnie zrobiłby miałby dredy" - fantazjuje aktor.

"Ród smoka": Kiedy finałowy odcinek?

Serial "Ród smoka" powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest kultowa produkcja "Gra o tron". W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu jest sam George R.R. Martin. 

Finałowy odcinek "Rodu smoka" będzie miał premierę w nocy z niedzieli na poniedziałek z 23 na 24 października.

Zobacz też: "Ród smoka": Finałowy odcinek serialu HBO za darmo w kinach Helios

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy