Ród smoka

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 47
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Tajemnicza choroba króla Viserysa. Aktor zdradza

Za nami premiera czwartego odcinka serialu HBO Max "Ród smoka", który jest prequelem kultowej "Gry o Tron". Widzowie zastanawiają się na co choruje król Viserys, który od pierwszego odcinka przyjmuje tajemnicze zabiegi. Aktor wcielający się w postać zdradził czym jest choroba.

"Ród smoka": O czym opowiada serial?

Akcja serialu rozgrywa się się 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupia się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. W rolach głównych występują: Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best. 

"Ród smoka": Na co choruje Viserys?

Paddy Considine opowiada o chorobie króla Viserysa. Wraz z jego niezliczonymi stresami, związanymi z córką, czy bratem Daemonem, Viserysa nęka tajemnicza choroba. Po raz pierwszy została ona ujawniona już na samym początku sezonu i wraz z rozwojem wydarzeń, pogłębia się.

Reklama

W rozmowie z "EW" Considine zdradził co nieco na temat stanu zdrowia króla. Ujawnił, co jest przyczyną choroby, a także przedstawił jej głębsze znaczenie.

W czasach Viserysa niewiele można było zrobić, by wyleczyć trąd. Biorąc pod uwagę wszystko, z czym Viserys musiał się zmierzyć jako król, nic dziwnego, że jego choroba postępuje. 

Komentarze Considine'a potwierdzają to, co George R.R. Martin, autor książki, sugerował na temat Viserysa – to dobry człowiek, ale nieprzygotowany na presję związaną z byciem królem.

Zobacz też:

Kit Harrington obejrzał „Ród smoka”. Jak ocenia prequel "Gry o tron"?

"Ród smoka": Czy serial wiarygodnie przedstawia średniowieczne realia? Eksperci są zgodni!

"Ród smoka": Spada oglądalność serialu w telewizji HBO

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy