Ród smoka

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Ile sezonów powstanie? George R.R. Martin sugeruje!

George R.R. Martin na swoim blogu zdradził, ile jego zdaniem sezonów powinien liczyć serial "Ród smoka". Odniósł się także do kwestii przeskoków czasowych w fabule najnowszej produkcji.

"Gdyby 'Ród smoka' miał 13 odcinków w sezonie, może moglibyśmy pokazać wszystkie rzeczy, nad którymi musieliśmy 'przeskoczyć w czasie'... choć groziłoby to tym, że niektórzy widzowie narzekaliby, że serial jest zbyt 'wolny' i że 'nic się nie wydarzyło'" - napisał George R.R. Martin na swoim blogu. 

Martin przyznał, że był "zachwycony", że "wciąż ma 10 godzin w każdym sezonie", aby opowiedzieć historię serii prequeli "Gry o tron". 

Reklama

Powieściopisarz ocenił, że w tempie, jakie nabiera "Ród smoka", "zajmie cztery pełne sezony po 10 odcinków każdy", aby opowiedzieć tę historię. 

Chociaż przeskoki czasowe w serialu "Ród smoka" wzbudzają kontrowersje, to Martin uważa, że twórca serialu Ryan Condal poradził sobie z nimi bardzo dobrze. 

Ród smoka: O czym opowiada serial?

"Ród smoka" zadebiutował na HBO Max 22 sierpnia, jest prequelem "Gry o Tron". Akcja serialu skupia się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. 

W rolach głównych występują: Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best. 

"Ród smoka": Na jakiej książce bazuje serial?

Podobnie jak "Gra o Tron", "Ród smoka" opiera się na książce George'a R.R. Martina. Tym razem fabuła została zaczerpnięta z powieści "Ogień i Krew" z 2018 roku. To kronika opisująca historię rodziny Targaryenów, a "Ród smoka" zaadaptuje drugą połowę książki, przede wszystkim wojnę domową Targaryenów między Rhaenyrą Targaryen i jej przyrodnim bratem, Aegonem.

"Ród smoka": Czy będzie kontynuacja?

Chociaż obecnie istnieje tylko jedna część powieści "Ogień i krew", George R.R. Martin ma w planach kolejny tom. Początkowo chciał wydać tylko jedną książkę, lecz ujawnił, że materiał rozrósł się do tego stopnia, że kontynuacja przygód rodu Targaryenów wkrótce może ujrzeć światło dzienne.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka | George R.R. Martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy