Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 50007
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dobromir Dymecki: Gwiazdor "Rancza" robi zawrotną karierę!

Dobromir Dymecki szerokiej publiczności dał się poznać jako Przemek z "Barw szczęścia" i Paweł z "Rancza". Szczególnie ta druga rola przyniosła mu popularność i ogromną sympatię widzów. Po zakończeniu emisji serialu, aktor nie próżnował i pojawiał się w kolejnych produkcjach, głównie serialowych. Ostatnio natomiast wystąpił w nominowanym do Złotych Orłów debiucie Agi Woszczyńskiej - "Cicha ziemia".

Dobromir Dymecki: Z seriali do świata filmu

Dobromir Dymecki urodził się urodził się 3 października 1985 roku w Łodzi. To właśnie w swoim rodzinnym mieście ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT. Jako aktor zadebiutował w 2007 roku na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Początkowo skupiał się głównie na pracy w teatrze. Mogliśmy oglądać go m.in. w łódzkim Teatrze Nowym, Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy oraz Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Dość szybko swoje miejsce odnalazł także przed kamerą. Zabłysnął na ekranie jako Witaszek w filmie "U Pana Boga za miedzą" oraz w kolejnej części - "U Pana Boga w ogródku". W kolejnych latach pojawił się jeszcze w serialach: "Siostry", "Usta, usta", "Hotel 52", czy "Prosto w serce". Przez 5 lat wcielał się w Przemka Brodzińskiego, męża Malwiny, w "Barwach szczęścia". 

Reklama

Największą rozpoznawalność zdobył jednak dzięki występowi w serialu "Ranczo". W wielkim hicie TVP wcielił się w Pawła - leśnika i aspirującego pisarza, chłopaka Kingi. Jego bohater pojawił się w 8. i 9. sezonie serialu. 

Po występie w słynnej produkcji, kariera Dobromira Dymeckiego jeszcze nabrała tempa. Grał nie tylko w serialach, ale i filmach. Zwykle były to jednak epizodyczne bądź drugoplanowe role. Aktor pojawił się w serialu "Pułapka", filmie Władysława Pasikowskiego - "Pitbull. Ostatni pies", czy "Kamerdyner" Filipa Bajona.

Ostatnio aktor wystąpił natomiast w dramacie Agnieszki Woszczyńskiej "Cicha ziemia", gdzie wcielił się w Adama, jednego z głównych bohaterów filmu. Czy dzięki udziałowi w produkcji, która została nominowana w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, aktor ma szansę przebić się do gruby najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów?

"Cicha ziemia": Dobromir Dymecki w roli głównej

Anna (Żulewska) i Adam (Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje. 

"Cicha ziemia" to pełnometrażowy debiut fabularny Agi Woszczyńskiej. Jej krótki metraż "Fragmenty" znalazł się w 2014 roku w selekcji Festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Realisateurs i był jednym z najgłośniejszych shortów wyprodukowanych przez Szkołę Filmową w Łodzi. 

Za produkcję "Cichej ziemi" odpowiadają Agnieszka Wasiak z Lava Films ("Sweat", "Niepamięć", "Śniegu już nigdy nie będzie"), Giovanni Pompili z włoskiego Kino Produzioni i Jordi Niubo z czeskiego i/o post. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź - Miasto Kultury, Eurimages, MIC - Ministero della cultura Direzione generale Cinema ed audiovisivo oraz Czech Film Fund.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy