Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 29984
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Cezary Żak zdradził tajemnicę "Rancza"!

Serial "Ranczo" to produkcja, która dziś nosi miano kultowej. Losy mieszkańców Wilkowyj przez lata śledziły miliony widzów, zafascynowanych nie tylko fabułą, ale i fantastycznymi kreacjami aktorskimi. Dwie z tych najbardziej niezapomnianych stworzył Cezary Żak, który w uwielbianej produkcji wcielił się jednocześnie w wójta i księdza, czyli wilkowyjskich bliźniaków. Ostatnio aktor udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich rolach i podzielił się wspomnieniami z planu. Gwiazdor wyznał, że początkowo miał się wcielić jedynie... w proboszcza Kozioła.

"Ranczo": Serial 25-lecia

Serial o mieszkańcach Wilkowyj był przez lata jedną z najpopularniejszych produkcji w Polsce. Mimo zakończenia nadal cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym również fakt, że został wybrany "Serialem 25-lecia" w jubileuszowym plebiscycie Telekamer.

Pierwszy odcinek "Rancza" został wyemitowany został piątego marca 2006 roku na antenie TVP. Twórcom udało się zaangażować do serialu wiele znanych i lubianych twarzy, to nawet oni nie mogli przewidzieć jak wielki sukces odniesie serial. Pierwszą serię oglądało średnio prawie 4 miliony widzów, a z każdą kolejną przybywało ich coraz więcej. Po kilku sezonach "Ranczo" zostało obwołane na Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych "serialem wszech czasów". O popularności serialu mówi także wynik oglądalności - w szczytowym momencie serial oglądało nawet 10 milionów widzów!

Reklama

Widzowie pokochali "Ranczo" za ciepły sposób, w jaki pokazywało im życie polskiej wsi w zderzeniu z wielkim światem. Życie serialowych mieszkańców Wilkowyj zostaje poddane rewolucji, kiedy do wsi wprowadza się Amerykanka - Lucy Wilska. Kobieta otrzymała w spadku dworek po zmarłej babci i zamiast go sprzedać, decyduje się na remont i zostaje w Polsce, by zacząć nowe życie po rozwodzie. Razem z wójtem i proboszczem (w obu wcielił się znakomity Cezary Żak) staje się jedną z kluczowych postaci w krajobrazie wiejskiego życia, do którego zaczyna wprowadzać, krok po kroku, elementy nowoczesnego świata.

Wybitne kreacje Cezarego Żaka

Zarówno widzowie, jak i aktorzy do dziś chętnie wracają wspomnieniami do ukochanego serialu. Jakiś czas temu o swoich kreacjach i kulisach serialu postanowił opowiedzieć Cezary Żak. Serialowy wójt i proboszcz w wywiadzie dla Kanału sportowego wyznał, że początkowo w ogóle nie był brany pod uwagę do roli buńczucznego Pawła Kozioła. Aktor marzył o kreacji kostiumowej, dlatego zaproponowano mu, by zagrał księdza.

"Początek był taki, że miałem grać tylko księdza [...] I oni później wpadli na pomysł, że to mogą być bracia bliźniacy. I się dowiedziałem, że będę grał dwóch. No to było dla mnie wyzwanie aktorskie niebywałe, żeby ich przede wszystkim zróżnicować" - wyjawił.

Gwiazdor dodał, że według pierwszego scenariusza wójt i ksiądz mieli wyglądać niemal identycznie. To, że serialowi bracia różnili się nie tylko pod względem charakterów, ale i wyglądu fizycznego, zawdzięczamy właśnie Cezaremu Żakowi.

"Jakiś szósty zmysł mi podpowiedział: "Nie, walcz o to, żeby oni się różnili i fizycznie i mentalnie [...] powinni się różnić. I dobrze, i to zadziałało" - relacjonował.

Na koniec zaznaczył, że o wiele bardziej podobało mu się wcielanie w wójta niż proboszcza. W jego opinii polityk był postacią barwniejszą i dużo lepiej napisaną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL