Problem trzech ciał 3 Body Problem
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 39
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Epickie widowisko Netfliksa wraca z 2. i 3. sezonem. Twórcy rozwiali wszelkie wątpliwości

Oficjalnie można to powiedzieć! "Problem trzech ciał" powróci z drugim i trzecim sezonem. Pewne nieścisłości związane z wcześniejszą informacją o wznowieniu serialu wyjaśnili właśnie twórcy produkcji Netfliksa - D.B. Weiss, David Benioff i Alexander Woo.

"Problem trzech ciał": Serial wróci z nowymi odcinkami

16 maja na kanałach społecznościowych Netfliksa poinformowano, że powstaną nowe odcinki "Problemu trzech ciał". 

"Jesteśmy zachwyceni, że możemy opowiedzieć tę historię do jej epickiego końca. Od chwili, kiedy przeczytaliśmy ostatnią stronę wspaniałej trylogii Cixina Liu, mieliśmy nadzieję, że zabierzemy widzów w podróż na koniec wszechświata. Zaczynamy" - napisali w oficjalnym oświadczeniu D.B. Weiss, David Benioff oraz Alexander Woo.

Nie sprecyzowano jednak wtedy ile teoretycznie zapowiedziany drugi sezon ma mieć odcinków. W kwietniu David Weiss w rozmowie z serwisem Deadline stwierdził: "(...) ta historia jest coraz dziwniejsza w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dlatego jest tu wiele wyborów, których musimy dokonać i rzeczy, które musimy dograć [w scenariuszu - przyp. red.]. Głowimy się nad tym obecnie i od kilku ostatnich miesięcy". 

Reklama

Choć wiadomość o wznowieniu ucieszyła wielu fanów, to widzowie szybko zaczęli zastanawiać się, co znaczy sformułowanie "nowe odcinki", szczególnie w momencie, kiedy nie podano ich liczby. Czy oznacza to pełny drugi sezon (8 odcinków) czy drugi sezon, ale z mniejszą liczbą odcinków? Czy może tylko kilka (np. cztery) odcinków zamykających historię? Jeżeli tak, to jak w zaledwie kilku epizodach twórcy zmieszczą fabułę dwóch powieści? Podczas panelu w trakcie Netflix FYSEE twórcy na szczęście rozwiali wszelkie wątpliwości.

"Problem trzech ciał": Oficjalnie wznowiony na drugi i trzeci sezon

Jak wyjaśnił D. B. Weiss, serial został wznowiony na drugi i trzeci sezon. Oznacza to, że liczba sezonów zgadza się z liczbą powieści autorstwa Liu Cixina, których adaptacją jest serial. Trzy serie pozwolą również twórcom przedstawić na ekranie pełną historię bohaterów "Problemu trzech ciał". 

"Wiele z wątków, które uwielbiamy w powieściach zawarliśmy już w pierwszym sezonie, jednak większość wątków, dla których chcieliśmy zrobić ten serial, znajduje się w drugim tomie cyklu" - cytuje wypowiedź Weissa serwis Deadline. "Zawsze chcieliśmy dotrzeć do finałowej strony trzeciej części, więc możliwość zrobienia właśnie tego jest naprawdę fantastyczna".

"Problem trzech ciał": Twórcy kręcą kolejne seriale dla Netfliksa

Nowe odcinki, podobnie jak pierwszy sezon, zostaną napisane i wyprodukowane przez Woo i twórców "Gry o tron". Jak informuje również Deadaline, Netflix przedłużył wieloletni kontrakt z Weissem i Benioffem na kolejne lata. Oprócz "Problemu trzech ciał" duet zrealizuje serial "Death by Lightning" (w rolach głównych wystąpią  Michael Shannon oraz Matthew Macfadyen).

"Problem trzech ciał": O czym opowiada serial?

David Benioff i D.B. Weiss ("Gra o tron") wraz z twórcą serialu "Terror: Dzień Hańby" Alexandrem Woo nakręcili dla Netfliksa serialową adaptację trylogii "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Liu Cixina. Pierwsza część cyklu to "Problem trzech ciał". Kolejne to "Ciemny las" i "Koniec śmierci".

Zobacz też:  Wszechświat zamrugał, wyszło fantastycznie. Musicie zobaczyć ten serial

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Problem trzech ciał | Netflix: Seriale | David Benioff
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy