Polsat Viasat History 2022: Zapowiedzi na styczeń
W styczniu na antenie Polsat Viasat History zadebiutują dwa nowe programy telewizyjne oraz kontynuacje popularnych cykli. "Wojenne fabryki", teorie spiskowe oraz "Ruch oporu w Mauthausen" to tylko niektóre z propozycji.
W II wojnie światowej walczyli nie tylko generałowie i żołnierze na froncie, ale także naukowcy, inżynierowie i wynalazcy. Kluczem do zwycięstwa była umiejętność gromadzenia zasobów, konstruowania nowych maszyn i broni oraz ich szybkiej i efektywnej produkcji. Ta wojna została wygrana nie na polach bitwy, ale w fabrykach. Kontynuujemy ich historię. W kolejnych odcinkach tej serii dowiemy się więcej o holdingu Rolls-Royce i silniku Merlin, o Ferdynandzie Porsche i jego pancernych pojazdach, a także o Oplu i jego ciężarówce Blitz. Zobaczymy współczesne i archiwalne materiały filmowe, eksperymenty i pokazy, grafiki i wywiady z ekspertami.
Czy to, w co uczono nas wierzyć, jest prawdą? Czy wszystko opiera się na rzetelnych badaniach naukowych — czy może w grę wchodzą także cuda natury i zjawiska, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć? Czy istnieją zbiegi okoliczności czy też wszystko jest częścią o wiele większej sieci spisków? Pomoże nam odpowiedzieć na te pytania między innymi premiera programu "Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego". Skupimy się także na innych tematach, zagłębiając się w historie największych spisków ostatniego stulecia.
Program badający jedną z największych zagadek współczesnego świata - tajemnicę obszaru na Oceanie Atlantyckim znanego jako Trójkąt Bermudzki, gdzie bez śladu znikają statki i samoloty. W trzech odcinkach prezenterzy Rick Edwards i Ortis Deley zapraszają nas na spotkania ze znakomitymi ekspertami z obu stron Atlantyku, którzy próbują w naukowy sposób wyjaśnić najbardziej tajemnicze historie związane z Trójkątem Bermudzkim.
Wybór najbardziej sensacyjnych, niewiarygodnych i tajemniczych historii dotyczących tego światowego konfliktu. Dowiemy się, jak dziwne próby podejmowali Hitler i jego ludzie, aby zapewnić sobie przewagę w wojnie - od prób wskrzeszania wymarłych potworów i odkrywania legendarnych artefaktów religijnych po eksperymenty z siłami nadprzyrodzonymi i chęć stworzenia superbroni, która zdziesiątkowałaby wrogów i dała im władzę nad światem.
Do obozu koncentracyjnego Mauthausen trafiło łącznie ponad 300 tysięcy ludzi, prawie połowa z nich nie przeżyła. W tym piekle garstka więźniów dokonała rzeczy niemożliwej - wykradła i przemyciła na zewnątrz 2 tysiące fotografii, aby w przyszłości mogły one posłużyć jako dowód przeciwko nazistowskim zbrodniarzom. W 1944 roku można już było przewidzieć bliską klęskę III Rzeszy, a rozkazy z Berlina były jednoznaczne - nikt nie mógł wiedzieć, co naprawdę działo się w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Od Warszawy po Pragę, od Hamburga po Wiedeń z dymem puszczono setki tysięcy raportów, protokołów i fotografii z obozowych urzędów. Ostatnich ocalałych mordowano — jednak nazistom nie udało się całkowicie ukryć swoich zbrodni. Przez pięć lat w obozie koncentracyjnym Mauthausen garstka mężczyzn usiłowała zrobić coś więcej, niż tylko przeżyć. Wykradali dowody zbrodni wojennych, ukrywali je, a nawet szmuglowali poza obóz i poza zasięg SS. Dzięki nim do dziś zachowało się 2000 fotografii z tego strasznego miejsca.
Zobacz też:
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska zadebiutowały jako prezenterki