Polsat Viasat: Seriale
Ocena
serialu
5,4
Przeciętny
Ocen: 5
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czarne pantery II wojny światowej": Pierwsza afroamerykańska jednostka pancerna

W październiku 1944 roku 761 Batalion Pancerny, znany jako Czarne Pantery stał się pierwszą afroamerykańską jednostką pancerną walczącą podczas II wojny światowej. Do końca konfliktu Czarne Pantery toczyły walki na wschodzie i dotarły dalej niż inne amerykańskie oddziały. Żołnierze za swoje bohaterstwo otrzymali aż 391 odznaczeń

Czarne Pantery udowodniły, że są w stanie sprostać swojemu motto "Come Out Fighting" ("Idziemy do boju"), walcząc we Francji i Belgii, były też jednym z pierwszych amerykańskich batalionów, które spotkały się z armią rosyjską w Austrii. Przedarły się również przez niemiecką linię Zygfryda, umożliwiając oddziałom generała George'a S. Pattona wkroczenie do Niemiec.

"Czarne Pantery II wojny światowej": Historia batalionu

Dokument "Czarne Pantery II wojny światowej" pokazuje, jak batalion walczył nie tylko z wrogiem za granicą, ale także w kraju z rasistowskimi prawami Jima Crowa. Szkolili się w erze segregacji rasowej, w której jeńcy wojenni pojmani przez nazistów mieli więcej praw niż oni. Członkowie tej wyjątkowej jednostki chcieli, by ich głos był słyszany przez białych generałów.

Reklama

W programie zobaczymy dramatyczne rekonstrukcje oraz wywiady z weteranami i ich rodzinami, usłyszymy niesamowitą historię odważnych ludzi, którzy walczyli w, do tej pory, mało znanej jednostce.

"Czarne pantery II wojny światowej": Kiedy i gdzie oglądać?

Premiera dokumentu "Czarne Pantery II wojny światowej" na Polsat Viasat History 12 listopada o 21:00.

Zobacz też:

Polsat Viasat History: Spektakularny dokument o starożytnym Egipcie wkrótce

"Podziemna armia": Polski ruch oporu podjął walkę z okupantem! Zmienili przebieg wojny

Polsat Viasat History: Pięć rzeczy, których nie wiesz o Juliuszu Cezarze

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy