Reklama

Plebania

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 630
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Od lat bohaterowie "Plebanii" żyją w tym samym rytmie, co widzowie. I teraz zasiądą do wieczerzy wkrótce po zapadnięciu mroku.

Proboszcz Antoni (Włodzimierz Matuszak) jest nowoczesny, ale w sprawie świąt nie akceptuje nowinek. Zresztą, co powiedziałaby na nie babcia Józia (Katarzyna Łaniewska)? Strach pomyśleć. Toteż niegdyś Tulczyn, a dziś Hrubielów to ostoja tradycji.

Reklama

Opłatek i życzenia

Będzie więc łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia i 12 potraw na stole. Zwyczaje i zestaw dań nawiązują do tych z Krasiczyna pod Przemyślem, gdzie proboszczem jest ksiądz Stanisław Bartmiński, pierwowzór głównego bohatera i jeden z pomysłodawców serialu. Na plebanii w Hrubielowie zjawią się bliscy i współpracownicy księdza Antoniego: Krystyna (Bernadetta Machała), Iwona (Karolina Nolbrzak), Mateusz (Michał Sieczkowski). Nie zabrakło wikarych Artura (Kuba Piętowski) i Kuby (Krystian Wieczorek). Miejsce przy stole znajdzie też Anna (Krystyna Tkacz).

Jak w rodzinie

Wszyscy aktorzy "Plebanii" zgodnie przyznają, że przez wszystkie lata pracy na planie serialu święta przeżywali podwójnie .

- Staliśmy się jedną, wielką, choć serialową rodziną- mówi Bernadetta Machała. - Zasiadając przy wspólnym stole, czuliśmy magię świąt ze zdwojoną mocą.

Huczny bal

Potem bohaterowie wejdą w rok 2012. Zatańczą na sylwestrowym balu w restauracji Krystyny. Zabawa będzie huczna, z confetti, fajerwerkami, wyznaniami i życzeniami. Toasty będzie wznosił m.in. Osa (Maciej Wilewski), który przeszedł metamorfozę od gangstera do domatora. Pojawi się z żoną Joanną (Patrycja Szczepanowska). Przyjedzie też Wiki (Agnieszka Włodarczyk).

- Moja bohaterka to wolny ptak - mówi aktorka. - Ale tak się składa, że zawsze wraca. Teraz w jej życiu pojawi się miłość. Czy ten wątek zdąży się rozwinąć? Zobaczymy w styczniowych odcinkach.

JBJ

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Plebania | seriale | święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje