Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 13405
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wojciech Medyński: Wygląd był jego przekleństwem. Co robi dziś?

Wojciech Medyński niegdyś zasłynął z ról w najsławniejszych polskich serialach. Szczyt popularności uzyskał po występie w teledysku zespołu Łzy do piosenki "Oczy szeroko zamknięte", gdzie pokazał się z bardziej sensualnej strony. Aktor nagle zniknął z ekranów i coraz mniej udzielał się w przestrzeni publicznej. Co się z nim stało i co robi dziś?

Wojciech Medyński urodził się 18 lipca 1976 roku w Kożuchowie jako najmłodszy z trójki dzieci. W dzieciństwie narodziła się w nim miłość do tańca. Przez 13 lat występował w ludowym Zespole Pieśni i Tańca "Lubuskie Słoneczko". 

Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał już jako nastolatek. Na scenie wcielał się w postać Guślarza w inscenizacji "Dziadów" Adama Mickiewicza. W 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

Reklama

Wojciech Medyński: Kariera

Wojciech Medyński zaliczył swój debiut teatralny w 1998 roku. Zagrał Dymitra Mózgownicę w spektaklu Antoniego Czechowa "Wesele" w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza. Od tamtej pory można go było oglądać w następujących przedstawieniach: "Sen nocy letniej", "Romeo i Julia", "Skóra węża Tennessee Williamsa", "Historia o miłosiernej, czyli testament psa" oraz "Wojna matka". 

Debiut filmowy nadszedł w 2000 roku. Wojciech Medyński zagrał Zbyszka w filmie "Sześć dni Strusia". Mimo początków w teatrze i filmie, aktor był znany głównie z seriali telewizyjnych. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak: "Lokatorzy", "Kasia i Tomek", "Sąsiedzi", "Niania", "Bulionerzy" i "Samo życie".

Można go było zobaczyć także w najpopularniejszych polskich serialach, które są emitowane do dziś, czyli w "Na dobre i na złe", "M jak miłość", czy "Pierwsza miłość".

W ostatnich latach pojawił się w kontynuacji "Brzyduli" oraz w serialu "Kowalscy kontra Kowalscy". 

W 2008 roku pojawił się w programie "Jak oni śpiewają", lecz odpadł w piątym odcinku. W 2009 roku wziął udział w dziewiątej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie w parze z Izabelą Janachowską zajął siódme miejsce.

Wojciech Medyński w "Pierwszej miłości" zagrał czarny charakter

Wojciech Medyński w latach 2007-2008 i 2010–2011 w serialu "Pierwsza miłość" wcielał się w postać Mariana "Manuela" Otręby, instruktora tańca kubańskiego pochodzenia. Był wplątany w miłosne zawirowania. Zainteresował się Marysią, lecz on sam spodobał się Kindze, której powiedział, że jest gejem, aby ją zniechęcić. 

Z kolei Marysia mocno się z nim zaprzyjaźniła, a on wykorzystał jej zaufanie. Doszło do sytuacji, w której ściągnął dziewczynę do swojego mieszkania pod pretekstem treningów tanecznych i próbował zgwałcić. Następnie, trafił do więzienia, gdzie pojawił się emocjonujący wątek z Pawłem Krzyżanowskim. 

Finalnie, jego postać jest uważana za jeden z najczarniejszych charakterów w serialu.

Wojciech Medyński: Polki pokochały go za występ w teledysku

Aktor ma na swoim koncie występy w teledyskach. Pojawił się m.in. w klipie zespołu Łzy do piosenki "Oczy szeroko zamknięte", gdzie wcielał się w postać modela. 

W teledysku można zobaczyć aktora w bardziej sensualnym wydaniu.

W czasach, gdy cieszył się największą popularnością, wzdychało do niego wiele Polek. W wywiadach przyznawał jednak, że momentami wygląd był jego przekleństwem. W 2008 roku mówił:

Wojciech Medyński: Co robi dziś?

Wojciech Medyński od 12 lat jest częścią aktorskiej grupy Ab Ovo Teatr Improv. W tym roku podjął się nowego wyzwania jakim jest użyczanie głosu do audiobooków. Poza tym, można było go oglądać na deskach teatru w sztuce "Winda do Nieba, czyli czworo po czterdziestce" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Medyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy