Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10647
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierwsza miłość": Klaudia Halejcio powraca po latach jako Luiza!

Jako dziecko ćwiczyła pływanie synchroniczne, teraz powraca do serialu jako ratowniczka Luiza. Aktorka przyznaje, że jej żywiołem jest jednak... aktorstwo!


Reklama


Kiedy dzwoniłam, żeby umówić się na wywiad, zastałam Panią na próbie w Teatrze Komedia. Premiera spektaklu w styczniu. Nad czym pracujecie?

- Adaptacja brytyjskiej sztuki "Człowiek dwóch szefów". Bardzo się cieszę, że biorę udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ teatr jest dla mnie jednym z ważniejszych narzędzi. Podobnie jest w przypadku innych projektów, w których biorę udział, na przykład film czy serial. Dzięki temu się rozwijam.

Po siedmiu latach wróciła Pani na plan "Pierwszej miłości". Jakie wrażenia?

- Fantastyczne! Bardzo miło wspominam pracę przy tej produkcji. Zaczynałam zdjęcia jako nastolatka. Tak naprawdę dorastałam na tym planie. Emocji było dużo, sporo się też nauczyłam. Dlatego, kiedy zaproszono mnie na zdjęcia, uznałam, że to właściwy moment, żeby wrócić. Zobaczymy, jak się rozwinie moja rola. Jedno wiem na pewno, podjęłam słuszną decyzję. Dobrze się tam czuję. 

Luiza jest Pani bliska?

- Bardzo! Przede wszystkim imponuje mi tym, że świetnie pływa. Jest ratownikiem. Jak byłam dzieckiem, mama posyłała mnie na zajęcia z pływania synchronicznego. Ponieważ nie wykazywałam tym tematem specjalnego zainteresowania, przeniosłam się na lekcje baletu, potem jeszcze doszła jazda figurowa na lodzie. Z perspektywy czasu uważam, że dobrze się stało, ponieważ zdecydowanie lepiej się czuję na lądzie niż w wodzie (śmiech). A wracając do mojej bohaterki, jest wrażliwa, ambitna, co w dużym stopniu przeszkadza jej w realizacji planów związanych ze sportem. Na dodatek samotna i mało odporna. Ciężko znosi każdą porażkę.

Dużo udziela się Pani na rzecz Fundacji Pogotowie Artystyczne, której jest Pani założycielką i fundatorką.

- Pomagamy dzieciom, którym z jakiegoś powodu nie wiedzie się najlepiej. Jeździmy do szpitali, Centrum Zdrowia Dziecka, domów dziecka, wszędzie tam, gdzie możemy nieść odrobinę otuchy. Na miejscu organizujemy artystyczne zajęcia, które prowadzone są przez specjalistów z różnych dziedzin. W planach mamy również spektakle.

Studiuje Pani psychologię. Wiedza przydaje się w tego typu przedsięwzięciach? 

- Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że tak. Przede wszystkim pozwala zrozumieć zachowania i emocje ludzi. Cały czas jeszcze się uczę i przyswajam tę wiedzę, by w kontakcie z dziećmi wykorzystać ją w pełni należycie. Przydaje mi się również w aktorstwie. Pracując nad rolą, łatwiej mi zrozumieć moją postać i jej postępowanie.

Fundacja, studia, teatr, plan serialu. Zorganizowana dziewczyna!

- Przekonałam się, że im więcej mam obowiązków, tym jestem bardziej zorganizowana. To pozwala mi utrzymać dyscyplinę w ciągu dnia. Pomocny jest kalendarz, w którym mam zaznaczone, co i kiedy mam zrobić. Bez tego nie dałabym rady wszystkiego ogarnąć, ponieważ jestem roztrzepana. Kiedy się zmobilizuję, załatwiam swoje sprawy na czas.


Rozmawiała MARIA OSTROWSKA

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pierwsza miłość | Klaudia Halejcio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje