Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10289
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mistrz kung-fu

Paweł Burczyk, czyli Robert Miazek z "Pierwszej miłości" i niezapomniany Luksus z "13 Posterunku", choć wygląda niepozornie, jest mistrzem... kung-fu i karate!

Paweł Burczyk jest aktorem o niezwykłej wprost sprawności fizycznej. Już jako dziecko fascynował się wschodnimi sztukami walki.

Reklama

- Gdy miałem cztery lata, postanowiłem wyrosnąć na sprawnego faceta, który niczego w życiu nie będzie się bał - wspomina.

Kilka lat później Paweł obejrzał w kinie film "Wejście smoka" i wprost zakochał się w kung-fu.

- Żartuję czasem, że to dzięki Bruce'owi Lee potrafię dziś obronić się nawet przed wieloma napastnikami. Pamiętam, że już jako jedenastolatek kupiłem na perskim targu książkę o kung-fu i karate. Namówiłem też rodziców, by pozwolili mi na zakup nunczako - to takie dwa kije połączone łańcuchem... Trenowałem zawzięcie. W pewnym momencie stwierdziłem, że nunczako nie ma już przede mną tajemnic.

Nunczako do dziś jest ulubioną zabawką Pawła, chociaż przez polskie prawo traktowana jest jak broń.

- Trzeba mieć pozwolenie na posiadanie nunczako i nie wolno wynosić go z domu - tłumaczy aktor.

Czy umiejętności zdobyte dzięki fascynacji walkami wschodu przydały mu się kiedyś w życiu?

- Pamiętam, że dawno temu, gdy wracałem z kolegami z treningu, zostaliśmy napadnięci na ulicy przez sześciu dobrze zbudowanych opryszków. Walka z nimi trwała dziesięć sekund. Nie mogli podnieść się z chodnika.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje