Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Pensjonat nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 754
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pensjonat nad rozlewiskiem": Życie Małgosi zmieni się w... koszmar!

Już w 1. odcinku "Pensjonatu nad rozlewiskiem" (emisja w TVP1 we wtorek 27 lutego o godzinie 21.35) w pensjonacie prowadzonym przez Małgosię (Joanna Brodzik) zjawi się kilku mężczyzn, którzy sprawią, że spokojne i nieco nudne życie właścicielki uroczego siedliska najpierw nabierze rumieńców, a potem zmieni się w prawdziwy koszmar!


Niemal dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Basi (śp. Małgorzata Braunek) do pensjonatu, który Małgosia odziedziczyła po matce, przyjedzie bardzo przystojny czterdziestolatek.

Reklama

- Znajdzie się dla mnie jakiś ładny pokój z widokiem? - zapyta i, nie czekając na odpowiedź, zacznie flirtować z właścicielką.

- Gdzie panią można najczęściej zobaczyć? - uśmiechnie się zalotnie.

- W recepcji - usłyszy, więc natychmiast poprosi o pokój z widokiem na... recepcję.

Małgosia spojrzy mu prosto w oczy i poczuje, że serce zaczyna jej bić coraz mocniej. Adam (Mikołaj Krawczyk) zrobi na niej piorunujące wrażenie... Kilka godzin później serce znów podskoczy jej do gardła, ale tym razem z przerażenia. Odwiedzi ją bowiem wyglądający jak gangster mężczyzna. Leopold Romanik (Dariusz Biskupski) pokaże Małgosi weksel podpisany przez... Basię.

- Pani Jabłonowska pożyczyła ode mnie pieniądze, które teraz chciałbym odzyskać - powie.

- Oczywiście, ile jestem panu winna? - zapyta Małgosia, nie przeczuwając, że kwota, jaka padnie z ust jej gościa, po prostu zwali ją z nóg.

Okaże się, że Basia pożyczyła pod zastaw pensjonatu ponad milion złotych! 

Konrad (Piotr Grabowski), którego przerażona Małgosia od razu zawiadomi o żądaniach Romanika, poradzi jej, by po prostu pogoniła intruza.

- Długi trzeba spłacać - warknie mężczyzna i zapowie spadkobierczyni Basi, że jeśli wkrótce nie odzyska pieniędzy, pensjonat pójdzie pod młotek.

Przypadek sprawi, że jednym z gości siedliska będzie mieszkający na co dzień w pobliskiej Ostródzie adwokat. Zaproponuje Małgosi, że jeśli kiedykolwiek będzie miała jakieś kłopoty, chętnie pomoże jej się z nimi uporać. Konrad przekona byłą żonę, by skorzystała z usług mecenasa Wawrzeckiego (Piotr Borowski), zwłaszcza jeśli podejrzewa, że Romanik podrobił podpis jej matki i przedstawił jej sfałszowany weksel. Jantar uzna, że Basia na pewno nie zadłużyłaby się za plecami rodziny. Także Adam zaoferuje Gosi pomoc. Będzie bardzo zainteresowany tym, co poradził jej adwokat i ucieszy się, gdy usłyszy, że Romanik zniknął bez śladu, a wraz z nim pod ziemię zapadł się... weksel obciążający pensjonat.

- Ta sprawa jest mocno skomplikowana - stwierdzi.

Małgosi w końcu uda się namierzyć Romanika. Zjawi się u niego i poprosi o kopię weksla.

- Sprzedałem go - usłyszy.

Wkrótce wyjdzie na jaw, że jej nowym wierzycielem jest firma mająca swą siedzibę w jednym z państw Ameryki Środkowej.

- Ta sprawa śmierdzi oszustwem na kilometr - stwierdzi właścicielka pensjonatu, nie przeczuwając, że wkrótce odwiedzi ją kolejny niespodziewany gość - komornik!

Czy Małgosia straci pensjonat? 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje