Pati

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 37
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pati": Spin-off "Skazanej". Aleksandra Adamska przeszła niemałą transformację do roli

Serial "Skazana" od pierwszego odcinka podbił serca widzów, którzy szczególną sympatią obdarzyli bohaterkę Pati, w którą wciela się Aleksandra Adamska. Wkrótce zadebiutuje spin-off, który skupi się właśnie na tej postaci. Widzowie dowiedzą się jak wyglądało jej życie zanim trafiła do więzienia.

"Pati": Co wiemy o spin-offie "Skazanej"?

"Pati", w którą wciela się Aleksandra Adamska to koleżanka Alicji Mazur spod celi. Swoją charyzmą, bezczelnością, poczuciem humoru i niepowtarzalnym stylem bycia podbiła serca widzów "Skazanej" i Playera. Odsiedziała już pięć z ośmiu lat wyroku. Teraz użytkownicy Playera dowiedzą się, jak doszło do tego, że trafiła do więzienia.

Reklama

Główna bohaterka zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki - Julity. To na "Pati" spada obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem - Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie rezygnuje jednak z walki o marzenia.

"Pati": Aleksandra Adamska w roli głównej

Serial "Skazana" od pierwszego odcinka podbił serca widzów platformy player.pl i dorównał popularnością największemu hitowi tego serwisu, czyli serii "Chyłka". Fani serialu docenili znakomitą rolę wcielającej się w tytułową bohaterkę Agaty Kuleszy, która zagrała niesłusznie skazaną sędzię Alicję Mazur. Jeszcze więcej pozytywnych emocji wywołała gra Aleksandry Adamskiej wcielającej się w postać więźniarki Pati.

Kim jest Aleksandra Adamska? Urodziła się 15 czerwca 1990 roku w Katowicach, gdzie ukończyła liceum. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w specjalizacji wokalno-aktorskiej. 

Na małym ekranie od 2011 roku - to wtedy po raz pierwszy pojawiła się w serialu "Pierwsza miłość". Wystąpiła również w takich tytułach jak: "Diagnoza", "O mnie się nie martw" i "Gry rodzinne". Na wielkim ekranie widzowie mogli ją oglądać m.in. w filmie "Miasto 44" czy "Atak paniki".

"Pati": Metamorfoza Aleksandry Adamskiej. Tak zmienia się w Pati!

Aleksandra Adamska na Instagramie pokazała, jak zmienia się w tytułową Pati. Aktorka na prośbę fanów zamieściła na Instagramie nagranie, na którym widać kolejne etapy jej charakteryzacji. 

Grana przez nią bohaterka ma kilka charakterystycznych tatuaży i blizn, które są nakładane na twarz i ciało aktorki każdego dnia zdjęciowego od nowa. 

"Tak wygląda proces charakteryzacji Pati w serialu 'Skazana' umieszczam tu, bo ilość niezliczonych wiadomości 'jak wygląda robienie takiej charakteryzacji', jest dość zalewająca" - wyjaśniła aktorka.

Trzeba przyznać, że transformacja jest imponująca, a aktorkę można z trudem rozpoznać!

"Pati": Kto w obsadzie serialu?

W obsadzie oprócz Aleksandry Adamskiej pojawią się też między innymi Konrad Eleryk (Krystian), Agnieszka Przepiórska (Julita, matka Pati), Natalia Wolska (Natalka, siostra Pati), Fryderyk Surowiec (Natanek, brat Pati), Ewa Gawryluk (Maria Sobotko), Marek Richter (Tomasz Sobotko), Magdalena Walach (Agata Rulewska), Tomasz Drabek (Marek Rulewski), Filip Gołąb ("Sony"), Grażyna Bułka (Wiesia), Ina Sobala (Majka), Ewa Telega (Mistrzyni) i Tomasz Schimscheiner (Wiktor Walicki).

Projekt "Pati" od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstał we współpracy ze scenarzystkami serialu "Skazana". Za reżyserię odpowiada Bartek Ignaciuk ("Podatek od miłości", "Wielka woda"), a za zdjęcia Klaudiusz Dwulit ("Furioza"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialny jest Andrzej Kowalski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentką Katarzyna Czarnecka ("Nieobecni", "Pułapka"). Zdjęcia do serialu realizowane były od września 2022 roku. Ostatni klaps na planie padł 17 stycznia.

"Pati": Kiedy i gdzie oglądać?

Premiera 6-odcinkowej produkcji planowana już 28 kwietnia tylko w Playerze!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Pati | Aleksandra Adamska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy