Outlander

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 547
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Outlander": Twórcy uhonorują ducha powieści w finale. Mają kilka niespodzianek

Jak bardzo serialowy finał "Outlandera" będzie różnił się od wersji Diany Gabaldon? Pisarka nadal pracuje nad dziesiątym tomem, a twórcy serialu zastanawiają się, jak zakończyć przygody jednej z ulubionych par widzów. Jedno jest pewne - zamierzają uhonorować autorkę i ducha powieści.

Choć na drugą cześć siódmego sezonu "Outlandera" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (a tym bardziej na finałową serię), to twórcy zapewniają, że przygotowują kilka niespodzianek. Jak wiadomo, Diana Gabaldon pisze obecnie dziesiąty tom sagi o losach Claire (Caitriona Balfe) i Jamiego (Sam Heughan), a telewizyjna adaptacja ma zakończyć się na ósmym sezonie - czyli wcześniej niż oryginalna opowieść. Scenarzyści będą musieli więc wymyślić własne zakończenie. Czy będą konsultować je z autorką?

Reklama

W rozmowie z RadioTimes.com producentka "Outlandera", Maril Davis, stwierdziła:

"Pytałam ją o różne rzeczy, które chcemy zrobić w serialu, aby upewnić się, że mamy jej zgodę. Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, jest nadepnięcie Dianie na odcisk - jest uroczą osobą i zawsze wspierała serial i to, jak się rozwinął. Chcemy jej za to odpłacić szanując ją i honorując oryginalne książki" - dodaje Davis.

"Diana zawsze też uważała, że książki są jej, a serial jest czymś zgoła innym; uwielbiam ją za to. Dała nam wolność i pozwoliła podejmować ryzyko i robić niektóre rzeczy inaczej (...) Będziemy z nią w kontakcie (...) ale musimy zakończyć serial. Jestem podekscytowana - mamy w rękawie kilka niespodzianek."

"Outlander": Sam Heughan domaga się innego zakończenia

Jak mówi Heughan, na zakończenie będzie warto czekać. "Chcę zakończyć tę historię nie dla siebie, ale dla fanów. To nie byłoby satysfakcjonujące - gdybyśmy po prostu skończyli serial i zawiesili wszystko w powietrzu".

Nie wiadomo, czy finałowym sezonie znajdą się pomysły Gabaldon, czy jednak scenarzyści pójdą własną drogą. Heughan zdradził, że stara się przeforsować pomysł innego zakończenia, ale nie podejrzewa, że mu się to uda.

“Cokolwiek wymyślą scenarzyści, przekonamy się o tym. Nie sądzę, żeby finał był satysfakcjonujący dla każdego, ale mam nadzieję, że dotrzemy do miejsca,, w którym nasza historia zostanie opowiedziana. To nie będzie cała książka, ale nasza opowieść będzie pewnym finałem".

"Outlander": Kiedy nowe odcinki?

Złożony z szesnastu zamiast ośmiu odcinków 7. sezon "Outlandera" zadebiutuje na antenie w dwóch częściach. W Polsce pierwsze osiem epizodów jest dostępne na Netfliksie. Pozostałe odcinki mają pojawić się dopiero w 2024 roku. Na najnowszą odsłonę serialu fani musieli czekać prawie dwa lata, więc decyzja stacji Starz nie przypadła im do gustu - po tak długiej przerwie większość widzów liczyła na emisję całego sezonu bez dłuższych przerw.

Zobacz też:

"Outlander": Nowa wersja kultowego utworu? Fani chcą, aby zaśpiewali ją aktorzy

"Outlander": Sam Heughan o przyjaźni z Caitrioną Balfe. Są jak brat i siostra

"Outlander": Caitriona Balfe o pracy z Samem Heughanem. Przyjaźń na lata?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Outlander | Sam Heughan | Caitriona Balfe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama