Outlander
Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 810
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Outlander": Nowa wersja kultowego utworu? Fani chcą, aby zaśpiewali ją aktorzy

Czyżby na fanów "Outlandera" czekała niespodzianka? Po emisji najnowszego odcinka - zatytułowanego "Śmierci, próżno się pysznisz" - widzowie serialu zaproponowali, aby Caitriona Balfe i Sam Heughan w finałowym ósmym, finałowym sezonie zaśpiewali muzyczny motyw przewodni produkcji, czyli "The Skye Boat Song".

"Outlander": Sam Heughan i Caitriona Balfe zaśpiewają "The Skye Boat Song"?

Co zainspirowało fanów do zaproponowania takiego rozwiązania? Okazało się, że po emisji trzeciego odcinka siódmej serii, wspomnianego "Śmierci, próżno się pysznisz", wielu widzów jest pod wrażeniem zdolności wokalnych Caitriony Balfe. Aktorka jak dotąd nie miała okazji zaśpiewać w serialu - zmieniło się to jednak w jednej ze scen najnowszego epizodu, kiedy podczas sceny pogrzebu Murdiny Bug wykonała a capella  utwór "Ave Maria". 

Z początku widzowie nie byli pewni, czy ktoś inny nie użyczył głosu w tej scenie. Z wyjaśnieniami pospieszyli inni aktorzy, którzy potwierdzili, że to Balfe słyszymy w tej scenie, choć jej głos został odrobinę wzmocniony w post produkcji. Użytkownicy serwisu Reddit byli tak zauroczeni jej wykonaniem, że zaproponowali, aby w zapowiedzianym ósmym (i jednocześnie finałowym) sezonie "Outlandera" to właśnie Balfe oraz jej ekranowy partner - Sam Heughan, zaśpiewali "The Skye Boat Song".

Reklama

Idea spotkała się z entuzjazmem innych fanów. W końcu byłby to doskonały sposób na uhonorowanie dwójki aktorów, dzięki którym serial stał się popularny na całym świecie.

Zobacz też: "Outlander": Caitriona Balfe o pracy z Samem Heughanem. Przyjaźń na lata?

"Outlander": Znaczenie "The Sky Boat Song"

Wraz z kolejnymi sezonami zmienia się wykorzystana w czołówce serialu "The Skye Boat Song". Pieśń stanowi niejako wstęp do każdej z odsłon Claire i Jamiego (Sam Heughan), więc z każdą nową odsłoną twórcy przygotowują świeży motyw muzyczny.

W pierwszym sezonie "Outlander" głowny utwór wykonuje Raya Yarbrough i możemy w nim usłyszeć szkockie instrumenty. W drugiej serii część pieśni wykonywana jest w języku francuskim; w trzeciej - pojawiają się motywy muzyczne z Jamajki. W szóstym sezonie po raz pierwszy utwór wykonuje duet - Raya Yarbrough oraz Griogair Labhruidh. Wraz ze startem siódmego sezonu po raz kolejny zmieniła się aranżacja ikonicznego utworu. Tym razem piosenkę zaśpiewała Sinead O’Connor.

Zobacz też:

"Sandman": Pierwsze zdjęcia zza kulis drugiego sezonu! Są przecieki z planu

Seriale podobne do "Bridgertonów". Do obejrzenia w oczekiwaniu na nowy sezon

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Outlander | Caitriona Balfe | Sam Heughan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy